Home - Market - Audioknihy a CD

Audiokniha Dalajlamova kočka – vtipné postřehy o bdělé mysli, karmě a štěstí

Jak přiblížit potenciál buddhistické životní filosofie západnímu člověku? Jak zprostředkovat všem těm zaneprázdněným lidem pracujícím v nejrůznějších oblastech jako obchod, účetnictví, IT nebo management užitečné vhledy a přístupy k životu vycházející z východní moudrosti? Tuto otázku si kladl David Michie a jeho trefnou odpovědí je kniha Dalajlamova kočka. Nejde o jednu z klasických knih z oblasti osobního rozvoje, kniha Dalajlamova kočka je po literární stránce skutečně hodnotným dílem.

Specifikace

Koho potěší kniha Dalajlamova kočka?

kniha Dalajlamova kočka

Obálka knihy Dalajlamova kočka

Kniha Dalajlamova kočka bude příjemným osvěžením pro každého, kdo pravidelně čte knihy pro osobní rozvoj. To, co ji odlišuje od většiny knih z oblasti osobního rozvoje, je její literární hodnota a kreativní zpracování tématu mindfulness. Na rozdíl od drtivé většiny knih s tématem osobního rozvoje, kde jsou příběh i postavy na vedlejší koleji (případně zcela absentují a kniha se scvrkává na soubor návodů „jak na to“), si v Dalajlamově kočce budete děj užívat a postavy si oblíbíte. Autor David Michie s vyhrál s popisy hlavních aktérů, které si tak budete moci dobře představit (i vizuálně) a lehce se s jejich příběhy ztotožníte.

Kniha Dalajlamova kočka je vlastně určena všem, kteří si chtějí u knihy oddychnout, zabavit se a na okamžik jen tak vystoupit z rozjetého kola povinností. Dle autora D. Michieho je těžce filosofická kniha, která vyžaduje hluboké zamyšlení se nad textem, tím posledním, po čem má většina moderních lidí o víkendu chuť sáhnout. Proto se rozhodl přiblížit poselství tibetského buddhismu zcela jiným způsobem – hravě, vtipně, a přesto nenásilně poučně. Kniha nabízí cenné vhledy zejména čtenářům ze Západu, a to bez ohledu na jejich víru.

Smyslem buddhismu není obracet lidi na víru, ale poskytnout jim prostředky k tomu, aby mohli být šťastnější. Tedy aby z nich byli šťastnější katolíci, ateisti či buddhisti.

ruky

O autorovi

david michie 1David Michie, učitel mindfulness a firemní kouč, je autorem mezinárodních knižních bestsellerů zaměřených na témata mindfulness (bdělá pozornost nebo umění všímavosti), meditace a buddhismus. Je milovníkem zvířat, i proto si za ústřední postavu knihy zvolil kočku.

Dalajlamova kočka vás provede každodenním životem Dalajlamy, životem jeho tajemníků a seznámí vás s chodem Dalajlámovy kanceláře. Stane se vaším průvodcem Jokhangem, kde se příběh odehrává, a přiblíží vám zdánlivě složité principy buddhistické filosofie nenásilným, vtipným a vysoce čtivým způsobem.

David Michie svou lásku k zvířatům propojil s technikami mindfulness ještě jiným zajímavým způsobem. V roce 2015 založil Mindful Safari – unikátní pobyty v národních parcích jižní Afriky zaměřené na poznávání vnějšího i vnitřního světa.

Co se v knize Dalajlamova kočka dozvíte?

V příbězích se postupně seznámíte s pohledem tibetského buddhismu na to

  • Jaký podíl na našem vlastním štěstí mají vnější podmínky
  • Jak bdělá mysl může obohatit váš život
  • Jak funguje zákon karmy
  • Proč vás může osobní rozvoj zavést spíš k neštěstí než ke štěstí
  • Kde jsou zdravé hranice vegetariánství
  • Jak nakládat s vlastním hněvem
  • Jak překonat strach a pohnout se v životě vpřed
  • Proč se přizpůsobit změnám, kterým v životě čelíme

Je mnohem lepší zůstat v klidu, když čelíme změně, než reagovat egocentricky. To, co vypadá jako nejhorší životní situace, se většinou změní na to nejlepší, co se nám v životě stalo.

– Thich Nhat Hanh, buddhistický mnich

Můj názor na knihu Dalajlamova kočka

Musím potvrdit, že kniha Dalajlamova kočka se čte nebo poslouchá téměř sama. K jednotlivým poselstvím jsem se vracela opakovaně a záhy se mi vybavovaly paralely v mém vlastním životě. To stejné se může stát i vám. Konec konců, i když je každý život originálním příběhem, všichni se v různých etapách života potkáváme se stejnými výzvy. Na to, abychom výzvy proměnili v příležitosti, se na ně potřebujeme podívat jinak, jako jsme zvyklí. A právě na tyto vhledy je kniha Dalajlamova kočka skutečně bohatá.

Dalajlamova kočka, kniha, audiokniha

Klášter v Jokhangu – místo, kde se odehrává příběh Dalajlamovy kočky

Příběh

Příběh kočky z Jokhangu

Jednoho dne vyrazili chudí kluci do ulic s cílem prodat pár mladých koťat, která našli v okolí svého domu. Poslední nejmenší a nejšpinavější kotě, které – jak se zdálo – nikdo nechtěl, se nakonec vyhnulo jen o malý (kočičí) chlup tomu nejhoršímu konci. Jeho život v poslední chvíli zachránila Jeho Svátost Dalajláma, který si v rušné dopravní špičce všiml dvou mladých kluků a rozhodl se od nich koťátko koupit. Nejhorší zážitek v životě vyslábnutého kotěte se záhy proměnil na to nejlepší, co se mu mohlo stát. A tak se z mladého pouličního koťátka stala JSK – Její Svátost Kočka neboli sněžná lvice, která svůj nový domov našla v klášterním komplexu buddhistických mnichů.

Ve svém novém domově rostla nejen fyzicky, ale i duchovně. Příběhy, které kočka zažívá, jsou doplněny o rozhovory s Dalajlámovými hosty a lidmi žijícími v jeho okolí. Každý příběh nese poselství k zamyšlení, které můžete vnést do svého vlastního života. Myšlenky této knihy ve vás můžou zrát i dlouho potom, co ji dočtete.

Audiokniha Dalajlamova kočka – vtipné postřehy o bdělé mysli, karmě a štěstí

229 Kč

Objednej u partnera

FAQ

Nejsem milovníkem koček. Je kniha Dalajlamova kočka vhodná i pro mě?

Nevadí, kniha se vám bude stejně líbit. V příbězích, které vám bude kočka vyprávět, najdete hluboké poselství, které se může trefně dotýkat vašeho vlastního života. Budete překvapeni, jak nápadně vám tato kočka svým charakterem a problémy, které prožívá, připomíná váš vlastní příběh. Jak poznamenává v jedné z kapitol, nejde o formu, ale o obsah. To, co vám Dalajlamova kočka přiblíží, je nový úhel pohledu na situace, který v každém příběhu odkrývá Dalajláma v diskusích se svými hosty.

Skutečné problémy přichází bez pozvání. Způsob, jakým problémy řešíme, zakládá naše štěstí nebo neštěstí. Budeme-li moudří, mohou naše největší problémy vést k těm největším prozřením.

Kdo čte příběhy české verze audioknihy Dalajlamova kočka?

Příběhy čte Ivana Jirešová, televizní, divadelní herečka a zpěvačka. Pestrost její hlasu se podepsal na skvělém zážitku z této audioknihy.

Jaké jsou výhody a nevýhody poslouchání audioknihy?

Pro mě je největší výhodou audioknihy, že jde o „čtení ušima“ – audioknihy mi dovolují „číst“ knihy a současně nechat oči odpočívat. Během dne oči namáháme hodně, proto se dnes ukazují audioknihy jako velká přidaná hodnota pro naše zdraví. Poslechem audioknih si také můžeme zpříjemnit jiné rutinní aktivity, například přesuny do práce (například během jízdy v metru). Nevýhodou audioknih je například těžší soustředění na obsah nebo skutečnost, že se musíš vzdát barevného zvýrazňování zajímavých pasáží (což ráda dělám já). Nebo ti může chybět ta pohoda čtení klasické knížky – její vůně a obrácení stránek… Nejlepší bude, když si to sám(a) vyzkoušíš a utvoříš si na věc vlastní názor.

Jak funguje stahování knihy na Audiotéce?

Je to velmi jednoduché. Při registraci si vytvoříš na Audiotéce uživatelský účet. Zakoupené audioknihy tě budou čekat na poličce (na tvém uživatelském účtu), odkud si je můžeš kdykoliv stáhnout do svého počítače nebo chytrého telefonu.

Je k dispozici ukázka úryvku z knihy Dalajlamova kočka?

Ano. Můžeš si ji poslechnout přímo na Audiotéce. Můžeš si stáhnout prvních 35 minut zcela zdarma. Nebo si můžeš na našem blogu přečíst něco o kapitole, v které Dalajlamova kočka sdílí poselství karmy. To je jen zlomek toho, co se v Dalajlamové kočce dozvíš.

Jaký rozsah má audiokniha Dalajlamova kočka?

Poslouchání knihy trvá 6 hodin 33 minut.

Audiokniha Dalajlamova kočka – vtipné postřehy o bdělé mysli, karmě a štěstí

229 Kč

Objednej u partnera

Recenze