Home - Market - Design, Výživa, Zdraví

Karafa EAU od zanícených londýnských designerů Dana Blacka a Martina Bluma

Originální ručně foukaná karafa Eau Carafe z dílny designérského studia Black+Blum s japonským uhlím pro přírodní filtraci vody.

Specifikace

Karafa EAU v kostce:

  • Vyrobena za použití speciálního odlehčeného a odolného plastu Tritan, který neobsahuje BPA prvky a vypadá jako sklo.
  • Obsahuje 1 kus filtračního uhlí Binchotan pro aktivní filtraci vody v karafě (při denním užití vydrží uhlí 6 měsíců).
  • Ruční výroba – atraktivní a nadčasový design od známého londýnského studia Black+Blum, které se věnuje ekodesignu.
  • Objem 1,1 l.
  • Lehce přenosná, a proto výborná do práce, do školy nebo na turistiku.
  • Šetří peníze a pomáhá naší planetě, protože eliminuje potřebu kupování balené vody.
  • Uhlí Binchotan přirozenou filtrací (viz níže) promění mdlou vodu z kohoutku tak, že chutná skvěle a svěže.

EAU karafa black blum

„Tento kousek ‚designové klasiky budoucnosti‘ představuje perfektní způsob, jak zůstat po celý den hydratovaný, ušetřit peníze a vědomě udělat svůj malý kousek pro planetu. Karafa umožní, aby kohoutková voda chutnala skvěle, a vy už ani nepomyslíte na nákupy vody v balených plastových flaškách.“

Dan Black a Martin Blum, zakladatelé designového studia Black+Blum

Příběh

Jistě nemusíme nějak zvlášť rozjímat nad tím, proč je kupování balené vody špatné pro naše peněženky, ale hlavně – pro naši planetu. O tom, co dnes nadměrná a zbytečná spotřeba plastů způsobuje našemu prostředí, jsme se ostatně již několikrát zmínili na našem blogu. Plasty samy o sobě nejsou špatné a dnešní civilizace je potřebuje – hrají klíčovou roli při skladování potravin i vody. Problémem je, že jsme si zvykli plasty používat tam, kde to vůbec není nutné: zvažte 22 miliard plastových flašek, které každoročně skončí na skládkách nebo v oceánech.

Co kdybyste si místo nakupování desítek plastových flašek ročně raději pořídili 1 pořádnou plastovou karafu EAU navždy?

Podpořte stylový ekodesign, který je navíc šetrný vůči prostředí

Koupí karafy EAU podpoříte činnost zanícených londýnských designerů Dana Blacka a Martina Bluma. Dan a Martin jsou zakladateli perspektivního designerského studia Black+Blum, které získalo řadu ocenění za své produkty. Pod značkou BOX APETIT vytvářejí Dan a Martin stylové a ekologické designérské doplňky pro denní potřebu, které prospívají našemu zdraví a jsou šetrné vůči prostředí. Mezi tyto produkty patří i karafa EAU.

Přirozená filtrace vody s pomocí japonského uhlí Binchotan  

Zajímavou tmavou tyčinku s východně znějícím jménem Binchotan používají Japonci pro filtraci vody již 500 let. O tom, jak filtrace uhlím Binchotan funguje, si můžete přečíst v Otázkách (FAQ) níž.

box-appetit-binchotan-charcoal-filter-by-black-and-blum optO benefitech uhlí Binchotan

Uhlí Binchotan redukuje chlór přítomný v kohoutkové vodě a také ji obohacuje o své minerály a harmonizuje její pH. Voda pročištěná Binchotanem se také skvěle hodí pro přípravu čaje. Ani po šesti měsících užívání ale uhlí Binchotan nemusíte vyhazovat. Hravě pro něj najdete sekundární využití. Můžete jej přiložit k pokojovým rostlinám, aby dodávalo půdě v květináči živiny. Uhlí je možno využívat i jako přírodní potírač vlhka a pachu. Můžete ho umístit např. přes noc do tenisek nebo šuplíku na skladování potravin se silnějším aromatem.

 

Karafa EAU od zanícených londýnských designerů Dana Blacka a Martina Bluma

999 Kč

Objednej u partnera

FAQ

Jak funguje přirozená filtrace vody uhlím Binchotan?

Do Karafy EAU jednoduše umístěte uhlí a napouštějte pitnou vodu z kohoutku. Ideální je, když necháte vodu v karafě několik hodin, nicméně rozdíl v chuti vody poznáte již po hodině.

Jak dlouho tyčinka Binchotanu vydrží?

Budete-li Karafu EAU s uhlím naplňovat každý den vodou, pak vám uhlí vydrží nejspíš tři měsíce. Poté jej můžete „nabít“ a opětovně použít. Jak? Uhlí vložte na chvíli do vroucí vody a pak nechte osušit na slunci. Následně ho můžete další tři měsíce užívat (celková životnost uhlí je šest měsíců).

Jak to, že má tyčinka Binchotanu filtrační účinky?

Povrch uhlí Binchotanu je posetý množstvím malinkých dutin a pórů, díky nimž má jeden jediný gram uhlí povrchovou plochu o velikosti 500 m2. Uhlí se označuje jako „aktivní“, jelikož ionty cizích látek jsou přitahovány k povrchu uhlí a drží se tam. Uhlí také pozvolna vypouští do vody různé užitečné minerály jako hořčík, vápník nebo železo, čímž vodu obohacuje a dodává jí skvělou chuť.

Má se tyčinka Binchotanu před prvním použitím umýt?

Uhlí Binchotan je umyto a připraveno k použití. Není vhodné ho čistit s pomocí detergentů nebo mýdla.

Můžu použít tyčinku Binchotanu na čistění ochucené vody (džusu nebo čaje)?

Uhlí by se nemělo vkládat do ochucených vod, například vod ochucených ovocnými sirupy nebo ovocnými příchutěmi ani do čajů.

Je spolknutí části uhlí Binchotanu nebezpečné? Ve vodě můžete příležitostně spatřit maličké pevné částice z uhlí. Jejich spolknutí ale není nijak nebezpečné. Obdobné druhy uhlí se používají i jako léky, např. proti průjmu nebo pro úpravu trávení.

Karafa EAU od zanícených londýnských designerů Dana Blacka a Martina Bluma

999 Kč

Objednej u partnera

Recenze