Home - Market - Zdraví

Šungit – zcela přírodní čistič vody

Šungit je minerál, který se používá jako přírodní čistič vody. Přidáním šungitu do karafy vody se voda čistí, protože šungit absorbuje škodlivé příměsi kohoutkové vody jako třeba chlór, těžké kovy, pesticidy, a navíc vodu obohacuje o stopové prvky.

 

Specifikace

  • Filtrace vody pomocí šungitu je jednoduchá a účinná.
  • Šungit je 100% přírodní zdroj bez jakýchkoliv vedlejších (škodlivých) účinků.
  • Šungit zbavuje vodu toxinů, chlóru, acetonu, těžkých kovů, pesticidů a jiných škodlivých látek.
  • Balíček šungitu (100 g) můžete za občasného čištění používat na profiltrování 1,5–2 litrů vody až 6 měsíců.
  • Zcela ekologický způsob filtrace vody – ušetříte za balenou vodu a různé filtrační přístroje.
  • Je lehce přenosný – můžete ho proto používat v práci nebo i na cestách, zatímco filtrační zařízení namontované na vodovodní kohoutek nepřenesete. 🙂

Příběh

Šungit je dvě miliardy let stará hornina, která pochází z Ruska. Těží se v ruské dědině Šunga, dle které nese svůj název. Jako jediný dosud známý minerál obsahuje ve své struktuře fullereny. Jedná se o vzácnou formu uhlíku, kterou objevila parta americko-britských vědců, a za tento objev jim byla v roce 1996 udělena Nobelova cena. Fullereny a jejich deriváty působí jako silné antioxidanty. Mají výborné absorpční vlastnosti, v důsledku čehož odlehčují vodu od chlóru, těžkých kovů a jiných sloučenin pocházejících třeba z vodovodního potrubí.

Právě díky přítomnosti fullerenů má šungit výjimečné léčivé vlastnosti. A to nejen v kontaktu s vodou. Díky svým antibakteriálním účinkům se používá při léčbě kožních problémů jako např. atopický ekzém, lupénka nebo vředy. Rovněž zmírňuje bolesti pohybového aparátu – revma, bolesti kloubů nebo bolesti zad. Pokud chcete nasát kousek léčivé síly šungitu a máte cestu do Ostravice, stavte se v šungitové jeskyni na šungitoterapii. 🙂 Anebo si pravidelně přikládejte balíček šungitu (šungitové drtě) na bolestivé místo – bederní kloub, ramenní kloub atp. V současnosti se zkoumá i jeho využití v přípravě léku proti AIDS.

Šungit navíc pohlcuje i elektrosmog. Proto je vhodné umístnit balíček šungitu nebo šungitovu pyramidu do vaší pracovny jako dekoraci. Nebo takovou dekoraci můžete kreativně naaranžovat a věnovat jako dárek svému příteli, který u počítače tráví hodně, hodně hodin. Kdo by dnes takového neměl, že? :/

Šungit – zcela přírodní čistič vody

180 Kč (500 g)

Objednej u partnera

FAQ

Měl bych šungit před prvním použitím nějak vyčistit?  

Před prvním vložením šungitu do karafy nebo skleněné nádoby s vodou ho opláchněte pod proudem vody. Nepoužívejte žádné saponáty nebo mýdlo. Nelekejte se ušpiněných rukou, protože na dotek barví. Pak ho vložte do karafy a nechte působit kolem 15 hodin. Poté se můžete napít. Po vypití vody dolijte do karafy novou vodu a nechte šungit opět pár hodin působit.

A jak dlouho pak musí šungit ve vodě působit?

My si čas působení šungitu vůbec neměříme, je to tak od oka a od žízně. 🙂 Doporučujeme však mít doma dvě karafy vody (nebo i více – záleží na počtu členů vaší rodiny). Když vypijete vodu z jedné karafy, doplníte ji novou vodou, aby mohl šungit opět několik hodin působit. Zatím pijete přefiltrovanou vodu z druhé karafy. 🙂 Nám se to osvědčilo zejména, když jsme měli oba ohromnou žízeň po tréningu.

Kolik měsíců můžu používat ty stejné kamínky šungitu?

Jedno balení šungitu o hmotnosti 100 g můžete používat až půl roku. Doporučuje se ho však občasně čistit – jednou za jeden nebo dva měsíce.

Jak probíhá čištění šungitu?

Jednoduše šungit propláchněte v sítu pod proudem vody. Nepoužívejte žádné saponáty nebo mýdla. Pak ho nechte vysušit, nejlépe na slunci. Některé zdroje doporučují očistit šungit v období úplňku, a to z důvodu obecně známých účinků měsíční energie, která je právě v tomto období zesílená.

A jak naložit se šungitem, který jsem používal již několik měsíců? Má nějaké sekundární využití? 

Šungit je 100% přírodní minerál, a proto se pro něj najde místo v přírodě i po využití jeho filtračních vlastností. Můžete ho přidat do květináče, do zahradní skalky nebo do akvária jako dekoraci. Fantazii se meze nekladou. Jestli najdete nějaké originální využití šungitu, podělte se o svůj nápad s námi v sekci recenze. Inspirujete tak ostatní fanoušky přírodní filtrace vody pomocí šungitu. 🙂

Šungit – zcela přírodní čistič vody

180 Kč (500 g)

Objednej u partnera

Recenze