Home - Market - Akademie - kurzy a semináře

Mindful life – online trénink všímavosti

Jedinečný online trénink všímavosti (Mindfulness) od psycholožky, psychoterapeutky a zakladatelky projektu mindfullife.cz , Kasi Korda, vám pomůže vylepšit kvalitu klíčových oblastí vašeho života – z pohodlí vašeho domova. Objevujte po dobu 8 týdnů kouzlo života v přítomném okamžiku – vyzkoušejte si, jaké to je být plně „teď a tady“. Osvojte si zajímavé techniky a praxe, které vám pomůžou prožívat každý obyčejný den neobyčejně – plynně, s větší radostí, lehkostí a nadhledem. Lektorka Kasia Korda v online tréninku všímavosti jedinečným způsobem propojuje své znalosti a zkušenosti z oboru psychologie s technikami mindfulness.

Specifikace

Co vám dá online trénink všímavosti do života?

Během 8 týdnů online tréninku všímavosti

…se postupně naučíte, jak:

 • prožívat život „teď a tady“, opakovaně nacházet krásu v maličkostech a užívat si každý den naplno
 • plynně přecházet z režimu dělání věcí a výkonnosti do stavu prostého bytí
 • využít obrovský potenciál všímavosti pro zefektivnění vaší práce a vylepšení komunikace se sebou samými i se svým okolím
 • se lépe vyznat ve svých pocitech a myšlenkách
 • lépe číst a regulovat své emoce tím, že od nich získáte odstup
 • ustát nepříjemné situace tím, že se v nich naučíte být

…a také si osvojíte nové techniky a praxe, které vám umožní:  

 • prožívat větší radost a lehkost v životě
 • účinně se vypořádat s bolestí, úzkostí a strachem
 • zvýšit sebevědomí a rozšiřovat vlastní komfortní zónu
 • mít více klidu a získat nadhled nad tím, co se právě děje ve vašem životě

rovnovaha

Online trénink všímavosti zahrnuje:

Komplexní tréninkové moduly

 • 8 tréninkových modulů (lekcí) ke klíčovým tématům všímavosti s lektorkou Kasiou Kordou.
 • Každý modul obsahuje video lekci a stažitelnou audionahrávku pro další procvičování jednotlivých technik mindfulness v daném týdnu kurzu.
 • Každá lekce obsahuje tréninkový plán pro aktivní procvičování nově naučených technik mindfulness v nadcházejícím týdnu kurzu.
 • Součástí každé lekce jsou i podpůrné informační materiály a podklady, jež teoreticky prohlubují jednotlivá témata lekcí.

Podpora skupiny a lektorky kurzu

 • Těšte se na „živou“ atmosféru sdílení a diskuse. Online trénink totiž funguje na bázi podpůrné skupiny – své myšlenky, prožitky a otázky máte možnost během trvání kurzu sdílet s ostatními účastníky a samozřejmě i s lektorkou Kasiou.
 • Získáváte přístup do členské sekce obsahující komentáře, otázky a odpovědi k jednotlivým tématům všímavosti.
 • Máte možnost komunikovat přímo s lektorkou po dobu celého kurzu včetně možnosti účastnit se jednoho interaktivního webináře organizovaného v půlce kurzu.

Individuální tempo

 • Celý obsah tréninku pro vás bude dostupný po dobu 1 roku, můžete tak zvolit individuální tempo, které vám bude vyhovovat.

Zákaznická podpora

 • Technická podpora od Spiritual Planet, kdykoliv to budete během kurzu potřebovat.

laptop-hipsta-opt

Příběh

Všichni toužíme prožívat intenzivní radost ze života. Nikoli jenom občas, ale každý den…

Pokud existuje způsob, jak toho dosáhnout naprosto přirozeně, pak je to rozvíjení všímavosti neboli mindfulness.

Co je to mindfulness?

Kasia chápe všímavost jako umění vědomě zaměřit pozornost k přítomnému okamžiku, s otevřeností v mysli a bez hodnocení. Ve zkratce být teď a tady.

Metody mindfulness, jejichž kořeny tkví ve východních filosofiích, si právem získávají obrovskou oblibu i u nás. Do češtiny je mindfulness překládána jako všímavost, bdělost, bdělá pozornost nebo plné uvědomování. Už více než 40 let jsou praxe všímavosti oficiálně zkoumány v západní civilizaci a jejich blahodárný vliv na tělo i mysl je potvrzen mnoha vědeckými výzkumy a nespočtem příběhů osobní transformace.

naslouchej-sve-mysli

Mindfulness je postavena na východních technikách kultivace mysli, které se vyvíjí již tisíce let. Jak se dá obsáhnout něco tak komplexního a různorodého, aniž byste museli trávit hodiny samostudiem nebo navštěvovat semináře?

Východiskem je právě jedinečný online trénink všímavosti, který vás z pohodlí vašeho domova krok za krokem naučí uvolnit potenciál vaší mysli.

Jak říká Kasia,

právě s pomocí online tréninku všímavosti získáte celý arzenál – výbavičku metod a technik, díky kterým můžete efektivně pracovat se svou myslí.

Seznamte se Kasiou Kordou

kasia kordaKasia Korda aktuálně pracuje jako lektorka mindfulness, psychoterapeutka v soukromé léčebně závislostí a také vede individuální poradenství. Dlouhodobě se věnuje využití meditace mindfulness (všímavosti) v individuální terapii i běžném životě. Sama více než deset let praktikuje budhistické metody. Do své práce ráda začleňuje také terapii dobrodružstvím, prožitkové techniky a práci s tělem.

Fascinuje mne práce s myslí. Mým přáním je, aby se lidé více radovali ze života, byli spokojení a dokázali využívat své myšlenkové návyky a vzorce ve svůj prospěch.

Kasia je rovněž zakladatelkou online projektu Mindfullife.cz. Na stránkách Mindfullife.cz naleznete množství článku, tipů a inspirací věnovaných rozvíjení umění všímavosti v každodenním životě.

 Co na vás čeká během 8 týdnů tréninku Mindfulness

Každý týden se vám otevře nový tréninkový modul, který si můžete prohlédnout na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Pod videem s lekcí pro příslušný týden můžete nechat otázku týkající se kurzu nebo námět na diskusi. Dotazy zodpovídá přímo Kasia. Nebo si můžete prohlížet zajímavé diskuse účastníků kurzu vzniklé pod lekcí.

Každá lekce obsahuje vyváženou kombinaci praktických cvičení zaměřených na různé aspekty všímavosti – formální praxi a neformální praxi. V rámci formální praxe budete procvičovat svou mysl formou zajímavých meditačních a vizualizačních cvičení. Neformální praxe je zacílena na využívání všímavosti v každodenním životě. Proto obsahuje techniky, které můžete uplatnit v nejrůznějších situacích běžného života.

Jednotlivá cvičení můžete vyzkoušet hned následující den po lekci, a tak okamžitě pozorovat výsledky svého tréninku ve vašem životě.

Lekce #1: Základy mindfulness

plagat-mindfulness

Přehled témat online tréninku mindfulness

Video lekce: Všímavost – čím je a čím není

Předtím než začnete naplno trénovat svou mysl, musíte pochopit, co vlastně všímavost je. Ale také, čím všímavost není. V této lekci nabité zajímavými informacemi pro vás Kasia shrnula vše podstatné o fenoménu mindfulness.

„Všímavost není druh relaxace. Je to tvrdý trénink mysli. Ačkoliv když všímavost trénujeme, jako vedlejší efekt tréninku se dostaví uvolněnost a radost ze života.“

K. Korda

Audionahrávka: Základní meditace mindfulness

Probuďte v sobě vnitřního pozorovatele emocí a myšlenek s pomocí této nadčasové meditace zaměřené na váš dech.

Lekce #2: Tělo jako učitel všímavosti

Video lekce: Role těla v praxi mindfulness

Udělejte ze svého těla spojence při krocení svých emocí. Naučte se, jak lze ustát nepříjemné nebo konfliktní životní situace s využitím všímavosti k vlastnímu tělu.

„Jakákoliv pozornost, kterou se nám podaří zaměřit do těla, je vlastně pozorností, která se zaměřuje na to, co je teď a tady.“

K. Korda

Audionahrávka: Skenování těla

Zažijte své tělo jako nikdy předtím prostřednictvím velice precizní meditační techniky skenování těla. Kasia vás provede meditační technikou, díky níž se naučíte být více v kontaktu se svým tělem a svými pocity.

Lekce #3: Všímavý pohyb

Video lekce: Věnujte dostatek pozornosti svému tělu – tentokrát v pohybu.

Pokračujeme v budování laskavosti k vlastnímu tělu – tentokrát skrz uvědomování si jeho pohybů. Kasia vysvětluje, jak zůstat uvolněný, ale soustředěný zároveň. Čím více bude poddajné vaše tělo, tím více bude uvolněná a poddajná i vaše mysl.

Audionahrávka: Všímavá jóga

„Nejsme zvyklí na pomalé pohyby. Ale právě ty jsou pro nás zdrojem bdělosti a síly.“

K. Korda

Tato zajímavá lekce jógy bude pro vás tréninkem všímavosti i trpělivosti zároveň.

Lekce #4: Magické maličkosti

Video lekce: Překročte vědomě své automatické návyky a získejte tak více radosti ze života.

„Nezáleží tak moc na tom, co děláme, ale jak to prožíváme. Jak moc jsme v dané situaci teď a tady – tělem, srdcem i myslí zároveň.“

K. Korda

Toto zlaté pravidlo platí pro většinu životních situací. V zábavné lekcí plné inspirativních příkladů a nesmírně užitečných technik všímavosti objevíte malé poklady pro větší radost z každodenního života.

Audionahrávka: Dobrota

Tato labužnická meditace vám bude chutnat!

magicke-malickosti

Bonusová audionahrávka: Problémy v těle

Ulevte svým bolestivým myšlenkám nebo pocitům s využitím této zkoumavé meditace. Tato meditace se vám jistě bude hodit, kdykoliv se objeví ve vašem životě ty „těžší dny“.

Lekce #5: Probuďte svého vnitřního přítele

 Video lekce: Vybudujte své sebevědomí od základu s pomocí mindfulness  

Začněte k sobě promlouvat jinak. Nahraďte vnitřního kritika, který vám tak často (a zbytečně) komplikuje život, někým mnohem užitečnějším. Tato lekce vám může zásadním způsobem pomoct vylepšit obraz sebe sama.

Audionahrávka: Meditace hora

Seznamte se s jednou z nejznámějších mindfulness technik pro obnovení vnitřního klidu a skutečného sebevědomí.

Lekce #6: Soucit v praxi mindfulness

Video lekce: Pochopte podstatu soucitu v praxi mindfulness a váš život se změní

Objevte, jak lze s využitím technik všímavosti zcela přirozeně zahrnout soucit a laskavost do života. Tím vědomě dodáte své existenci zcela nový kvalitativní rozměr. Být laskavý totiž znamená být šťastný.

Audionahrávka: Meditace soucitu

Cílem meditace soucitu je probudit v sobě laskavost a AKCEPTACI – PŘIJETÍ vůči sobě i ostatním, se všemi chybami, jaké máme.

Lekce #7: Bolest a strach

Video lekce: Odhalte způsoby a techniky, jak přesvědčivě eliminovat strach, úzkost a bolesti.

V tomto videu Kasia popisuje účinné a ověřené psychoterapeutické metody, které budete moci využít v okamžicích, kdy pocítíte strach, úzkost nebo budete prožívat bolest. Ve své praxi terapeutky tyto metody úspěšně propojuje s technikami mindfulness. „Vyzbrojte se“ moudrostí obsaženou v tomto videu a využijte ji pro pochopení svých vlastních démonů.

Audionahrávka: Meditační praxe 2 šípy

Chcete se naučit zmírnit bolest? Až vás příště překvapí jakákoliv fyzická bolest, díky praktikování této meditace budete připraveni ji lépe zvládat.

Lekce #8: Základy všímavé komunikace

Video lekce: Posuňte vaši komunikaci do nových rozměrů s využitím mindfulness.

Pokud využíváte všímavosti v komunikaci, dáváte jeden z největších darů, jaké můžete dát. Poznatky z této lekce budou jistě patřit mezi ty nejužitečnější pro praktické využití ve vašem životě.

Audionahrávka: Základní meditace mindfulness

Nejdůležitější mindfulness „meditace na dech“ v podobě uzpůsobené pro dlouhodobé využívání.

vychutnej-si-tento-moment-tento-moment-je-tvym-zivotem

Mindful life – online trénink všímavosti

2590 Kč

Objednej

FAQ

Do kdy se můžu přihlásit do kurzu?

Kurz je možné absolvovat individuálně (kdykoliv) nebo skupinově.

Jak se mám přihlásit?

Jednoduše vyplň objednávkový formulář na naši stránce. Tím si rezervuješ místo v kurzu a my tě následně budeme kontaktovat s detaily pro úhradu ceny online kurzu. Po zaplacení ceny kurzu ti zašleme na e-mail přístupy do členské sekce online tréninku všímavosti.

Jak dlouho budu mít k dispozici členskou sekci kurzu?

Celý obsah tréninku pro tebe bude dostupný po dobu 1 roku po přihlášení, můžeš zvolit individuální tempo. Navíc součástí každé lekce jsou audionahrávky a písemné materiály o využití mindfulness pro tvůj další osobní rozvoj. Tyto podklady si můžeš stáhnout a následně využívat, kdykoliv budeš chtít…

Na jakých platformách kurz poběží?

Každý týden se ti otevře nový tréninkový modul, který si můžeš prohlédnout na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. Pod videem s lekcí pro příslušný týden můžeš nechat otázku týkající se kurzu nebo námět na diskusi. Dotazy zodpovídá přímo Kasia. Nebo si můžeš prohlížet zajímavé diskuse účastníků kurzu vzniklé pod lekcí.

Koncept všímavosti se mi líbí, ale přesto si nejsem jistý(á), jestli je online trénink mindfulness pro mě to pravé.

Určitě pomůže, když si projdeš krátké popisy jednotlivých lekcí kurzu na této stránce. Tak získáš docela dobrou představu, co tě v kurzu čeká. Rovněž si prohlédni reference a komentáře lidí, kteří už online trénink absolvovali (najdeš je na této stránce i na stránkách projektu Mindful life). Online trénink všímavosti už absolvovalo více než 100 spokojených účastníků. A jeho živou „offline“ formu absolvovali také desítky spokojených žáků z různých koutů České republiky. Pak si přečti pár článků o všímavosti na stránkách Spiritual Planet. To ti v rozhodování jistě pomůže. V případě, že máš další otázky, klidně nám napiš, rádi ti pomůžeme.

Pokud jsou techniky mindfulness tak jednoduché a užitečné, jak říkáte, tak proč to všichni nedělají?

Praxe všímavosti je velmi jednoduchá a prostá, nicméně je obtížné ji provádět. Budeme k ní potřebovat úsilí a disciplínu. Proč? Protože protikladnými silami všímavosti jsou návykové nevědomé automatické reakce. Jsou tak silné a nekontrolovatelné, že udržování všímavosti vyžaduje ze začátku velké úsilí a trénink. Když však budeme dostatečně trpěliví a své návykové tendence nebudeme brát tak vážně a naučíme se je odhalit a pozorovat – výsledky praxe se určitě dostaví.

Můžu získat osvědčení o absolvování kurzu?

Ano, účastníci můžou získat osvědčení o absolvování tohoto tréninku.

Mindful life – online trénink všímavosti

2590 Kč

Objednej

Objednej

Recenze

A tady jsou dojmy a postřehy studentů po absolvování kurzu

Dvouměsíční trénink mi jakoby začal otevírat oči, jako bych se probouzela z dlouhého spánku, bylo to úplně skvělé! Moc se líbí koncept tréninku – pravidelnost a dlouhodobost – to je to, co potřebuji pro fungování. Učím se více vnímat svoje tělo, svoje potřeby a učím se hledat si na sebe prostor a více užívat tady a teď. Ale moc si uvědomuji, jak jsem zaběhlá ve starých vzorcích, jak nad věcmi nemám nadhled a jak to ještě potrvá…ale půjde to, pomalu a jistě(proto jedu v trénin ku ještě jednou jen tak pro sebe 🙂 Jako by do sebe věci díky tréninku do sebe začaly  zapadat.“ Děkuji

Mgr. Lucie Petrová
projektová manažerka Base Campu www.bcprerov.cz

                                                                                                                                                                                                                             

viktor

„Dle mého názoru předpokladem, aby mohl člověk být příkladem a autoritou je opravdovost, tedy soulad myšlenek, činů a slov. U Kasi tenhle pocit mám, čímž se mi vytváří pocit důvěry a otevírají se zavřené dveře ega. Nic nevnucuje a ke všemu přistupuje s patřičným respektem bez náznaku arogance a staví na odborných znalostech. Měl jsem tu čest absolvovat kurz „mindfulness“, který jsem dostal

darem od kamarádky a mohu upřímně říct, že to na mém životě zanechalo pozitivní následky.

Viktor Heneš
programátor a muzikant

                                                                                                                                                                                                                             

„Mindfulness s Kasiou mě velmi inspiroval. Vždy v neděli večer jsem se podíval na video nahrávku a pak týden zkoušel trénovat nabízené techniky. Nejvíce jsem si oblíbil skenování těla, které používám i teď, dávno po skončení tréninku. Kasiu můžu vřele doporučit, čiší z ní spokojenost a laskavost a videa s ní je pro mě radost sledovat.“

 

Jan Šimek

                                                                                                                                                                                                                             

Trénink mindfulness byl pro mě velmi užitečný jak pro osobní život, tak i pro pracovní praxi. Je to pro mě inspirace na každý den.

Obohatil, jak můj osobní, tak i profesní život v mnoha směrech…(např. už si různé situace beru méně osobně 😀 a to je fakt velká úleva) … poznatky a prožitky jsem ihned mohla přenášet do praxe a hned bylo možné sledovat drobné změny v okolí i v mém prožívání..Kasha Ko jej vedla krásně přehledně a srozumitelně

Mgr. et Mgr. Eva Véle.
psycholožka

                                                                                                                                                                                                                             

Pokud byste chtěli zjistit jak může chutnat život tady a ted, rozvíjet svoji tvořivost a klid, tak vám jakýkoliv výcvik od Mindfullife, za kterým stojí obdivuhodně pozitivní Kasia Korda, doporučuji.

Před rokem jsem prošel u Kashi živým výcvikem. Byl to velký zážitek, plné nadechnutí a nakonci radost a chuť být v tom co dělám jinak, tady a ted!

Tomáš Hawel
lektor

                                                                                                                                                                                                                             

Trénink mindfulness mi dal schopnost zastavit se, aspoň na krátkou chvíli během dne, všimnout si toho, co je kolem – nejen přírody, ale hlavně lidí kolem sebe.

Poskytl mi určitý nadhled v situacích, kde vpadnutí do emocí opravdu nepřilepší. Popostrčilo mě to k větší upřímnosti (i když je stále ještě hodně práce) a naučit se říct ne. Naučila jsem se omezit dialogy typu: „Hmm, kdyby to dapadlo takhle, tak se stane toto, no a kdyby se to stalo takhle, tak ….“ Zkrátka trénink mi přinesl krásné osvobození užívat si přítomnost tady a teď, protože všechno se mění a nikdy to už nebude stejné.

Veronika Bílková
koučka a trenérka pole dance

                                                                                                                                                                                                                             

Kouzlo pro každý den – než jsem toto kouzlo poznala, chodila jsem snad s klapkami na očích.

Stromy byly bez kmenů, domy bez sošek a malování, lidé se kolem mě míhali – kromě občasného zaujetí pro kolemjdoucí (a to se jednalo jen o zajímavé oblečení žen) jsem neviděla tváře, oči – nevnímala jsem jednotlivosti a dnes se pokouším hledat ve tvářích lidí kolem sebe i jejich duši, cítění a mám teď dost často chuť je zastavit v jejich spěchu a říci – dívejte se, všímejte si. Častěji zastavím při cestách autem, vyjdu ven a s požitkem vnímám tu krásu kolem.

MvDr. Marcela Mathesova
národní štít podpory zdravi

                                                                                                                                                                                                                             

Me osobne ten kurz prinesl tolik veci..

no ok zkusim to shrnout heslovite: – zvedomeni tela, vedoma prace s blokadami ( ume primarne zatuhly krk) – akceptace toho co se deje postaveni se do role pozorovatele – to ma za nasledek ze se clovek zrelaxuje.. – jsou tam nastroje na reduxi stresu a to jak psychickeho a nasledne uvolneni napeti – rozvoj vnitrni stability. Akceptace automatizmu jak bezne premyslim..tudiz jejich zvedomneni.

Zuzana Š.
majitelka účetní firmy

                                                                                                                                                                                                                             

Setkání s VŠÍMAVOSTÍ, způsobí v člověku probuzení něčeho, co vůbec netušil, že je v něm skryto. Seznamuje se sám se sebou.Seznamuje se se svoji vnitřní silou.

Každý z nás žije v uspěchaném světě, jehož se chtě nechtě stává součástí a to až do takové míry, že přestává vnímat spousty opravdu přínosných a důležitých impulzů pro své tělo i duši. Přestává být sám sebou a žije životy druhých a druhé události mu mění a řídí život. Setkání s VŠÍMAVOSTÍ, způsobí v člověku probuzení něčeho, co vůbec netušil, že je v něm skryto. Seznamuje se sám se sebou.Seznamuje se se svoji vnitřní silou. Uvědomuje si něco, jako svůj posvátný vnitřní prostor, kterého si začíná všímat. Uvědomuje si,jak se uvnitř cítí a co může tyto pocity ovlivnit. Učí se zklidnit. Učí se být sám se sebou. Učí se být konečně sám sebou, bez ohledu na cokoli a kohokoli. Je moc fajn si uvědomit a vědět, že to jak se cítím je jen a jen moje záležitost, kterou ovládám já. Nejsou žádní viníci, kteří za to mohou jak mi je. Za své pocity si můžu a zodpovídám sám! Proto, abych se cítil dobře, existuje spousty impulzů a dění, kterých se pomocí VŠÍMAVOSTI učíme vidět a uvědomovat si je. A tak to je…“

Jan T.
ředitel firmy

                                                                                                                                                                                                                             

Koncept „tady a teď“ sdílím se svými klienty i rodinou.

„Kurz Mindfulness byl pro mě přínosný po stránce pracovní i osobní. Ve své praxi psychologa a psychoterapeuta pracuji metodou somatické psychoterapie, která s konceptem mindfulness velmi souzní. Je to příjemný pocit, zjistit, že to, čemu se léta věnujete a s čím pracujete, je v souladu s tradičními postupy budhistického učení (které ctíte a respektujete) a zároveň se stává součástí moderního pojetí práce s myslí a psychikou. Do svého života jsem aktivně zapojila meditaci. Možná nejsem 100% důsledná v každodennosti a formální praxi, ale určitě jsem 100% přesvědčená o užitečnosti metody pro každého z nás, neformální praxe je denním zážitkem a koncept „tady a teď“ sdílím se svými klienty i rodinou. Děkuji Katce KJ, že pro nás kurz uspořádala a bezvadně jej pro nás jako lektorka realizovala.“

Jana Kastnerová
psycholožka a psychoterapeutka

                                                                                                                                                                                                                             

Myslím , že by to oslovilo dost lidí z managementu velkých firem.

„Bez pohledu do sebe sama a bez schopnosti ovládat tělo, nejen fyzicky ale hlavně duševně, nejsme schopni číst své myšlenky a pracovat s nimi za účelem změny nebo potvrzení bludného kruhu. Taktéž uvědomění si co vše dobré máme v srdci a práce se srdcem hodně ovlivňuje naše chování a pohled na svět ve smyslu uvědomění si priorit. Lidé moc neuznávají důležitost pohledu do sebe a srovnávají tyto věci (jóga, budhismus,..) s šarlatánstvím. Jelikož si na to nemůžou sáhnout tak nevěří, že je pohled do sebe možný. Aby KBT, jejíž součásti je všímavost, byla úspěšná je zapotřebí přesvědčit určitou skupinu lidí o tom, že je to možné. Myslím , že by to oslovilo dost lidí z managementu velkých firem.“

Milan S.
manažer