Home - Market - Zdraví, Životní styl

Zažijte přírodní sprchu, tentokrát doma: eko sprcha Pulse Eco Shower

Sprchová hlavice šetrná vůči životnímu prostředí i vašim financím je „win-win“ řešením. Zachovává totiž vysoký komfort sprchování a současně snižuje spotřebu vody a energií až o 60 procent. Její turbínová technologie je inspirovaná deštěm a dá se říct, že z ní prší i peníze.

Specifikace

Pulse Eco Shower v kostce:

  • Snižuje spotřebu vody v průměru o 60 % oproti klasické sprše.
  • Snižuje také spotřebu energie potřebné na ohřev vody pro sprchování.
  • Je flexibilní. Hodí se jak do oblastí se slabým, tak i silným tlakem vody. Navíc je kompatibilní se všemi klasickými závity. Je lehce nastavitelná – jednoduše odšroubujete starou hlavici a nasadíte Pulse Eco Shower.
  • Uchovává komfort sprchování. Lze nastavit čtyři různé módy sprchování: jemný, velké kapky, silný proud a masážní proud.
  • Vynikající odolnost vůči vodnímu kamenu – sprcha je vyrobena ze specifického materiálu, který se nezanáší vodním kamenem.
  • Patentovaná technologie s mezinárodními oceněními za nejlepší produkty, které šetří vodu.

Příběh

Sprchování pro mě představuje každodenní výzvu. Již delší dobu totiž vymýšlím způsoby, jak se můžu ve sprše otužovat co nejčastěji a bezbolestně. Až donedávna jsem při vcházení do sprchy myslel jenom na sebe a kladl si stále tu samou otázku – „Tak co, vlítnu do ledové vody, nebo to dnes nechám plavat a budu relaxovat v příjemné teplé sprše?“

Dnes se začínám vážně zamýšlet i nad ekologickým a ekonomickým rozměrem sprchování. A přišel jsem na to, že ekologické sprchování pro mě představuje minimálně stejně silnou výzvu jako otužování. Proč? My udržitelně smýšlející lidé se často cítíme rozpolceně, protože musíme volit mezi dvěma protichůdnými touhami. Na jedné straně toužíme dělat dobré věci pro naši planetu a na straně druhé si chceme dopřát jistý komfort moderního života. Přesně této rozpolcenosti čelíme i při sprchování: chceme se prostě pořádně vysprchovat pod dobrým proudem vody – ať už ledové nebo teplé – ale zároveň uvažujeme, jak vodou zbytečně neplýtvat.

Tuto rozpolcenost řeší, resp. chtějí řešit ekologické sprchy – jejich cílem je zabezpečit silný proud vody za současného použití menšího množství vody. Jenomže ne všem výrobcům se to takto daří. Většinou selhávají na první podmínce. Jakékoliv potěšení z večerní sprchy se rychle rozplyne, když vám na hlavu teče malinký pramínek vody. Proto moderního člověka zaujme především taková sprchovací technologie, která poskytuje všechno současně – úsporu, dobrý proud vody a potěšení ze sprchování. A tak jsem se rozhodl takovou ideální sprchu hledat napříč webem.

Mým favoritem se stal jednoznačně americký start up – jedinečná ekologická sprcha Nebia, jejíž strhující „rozprašovací“ technologie zřejmě nemá na světe konkurenci.

Jelikož se ale Nebia v Evropě nedá pořídit (a navíc je zatím pěkně drahá!), začal jsem hledat nějakou dostupnou alternativu na našem trhu. Tou alternativou je právě sprcha Pulse Eco Shower, jejíž turbínová technologie je inspirovaná deštěm podobně jako Nebie. A dá se říct, že z ní prší i peníze. Dle propočtů našeho partnera Econea.cz s ní běžná rodina za rok ušetří v průměru minimálně 31 000 litrů vody, 66 % energie na její ohřev a 5 400 Kč.

 

Zažijte přírodní sprchu, tentokrát doma: eko sprcha Pulse Eco Shower

999 Kč

Objednej u partnera

FAQ

V čem spočívají hlavní přínosy ekologické sprchy Pulse Eco Shower?

Sprcha Pulse Eco Shower uchovává sílu vodního proudu i teplotu standardních sprchovacích hlavic, ale na rozdíl od nich na to potřebuje o 60 % méně vody, čímž šetří vodu, energie i vaše peníze.

Hodí se sprcha Pulse Eco Shower na všechny druhy sprch?

Sprcha Pulse Eco Shower je vhodná pro naprostou většinu sprchovacích systémů. Dle recenzí by mohl vzniknout problém jedině v případech, kdy by tlak vody ve vašem systému nedosahoval ani 0,5 barů.

Kdo je výrobcem?

Výrobcem je britská společnost Multishower GB Ltd. Proto byly multisprchové hlavice Pulse ECO Shower s patentovou technologií uvedeny na trh nejprve ve Velké Británii. Od svého uvedení si vysloužily řadu ocenění od různých organizací, které si můžete prohlédnout na stránkách výrobce.

Jaké zkušenosti mají jiní spotřebitelé s užíváním této sprchy?

Sprcha Pulse Eco Shower si vysloužila výborné reference od uživatelů na Heurece. Všichni recenzenti si pochvalují, že sprcha jim přinesla slibovanou úsporu a rovněž jim zůstal v podstatě stejný komfort ze sprchování.

V podstatě jako jediné negativum se v recenzích uvádí, že sprchová hlavice je zbytečně veliká, jelikož voda teče jenom středním otvorem sprchy.

Rovněž na stránkách Amazonu jsem si pročetl desítky velice pozitivních referencí od –  přiznejme si – mnohem více rozmazlených západních spotřebitelů. Amazoňáci si v recenzích překvapivě hodně pochvalovali atraktivní design sprchy. Rovněž se jim líbí příjemná technologie dešťového proudu. Na druhé straně je jejich pravidelnou výtkou větší hlučnost sprchy a přílišný rozptyl proudu (což by se zase těm, kteří stejně jako já obdivují sprchu Nebia, mohlo líbit).

Má smysl řešit i při sprchování ochranu životního prostředí?

Pro mě jde o zcela zřetelné souvislosti. Na jedné straně máme populační explozi a na straně druhé probíhající klimatické změny. Tedy spotřeba pitné vody bude jenom stoupat, zatímco ty největší zdroje sladké vody se budou dál zmenšovat. Sprchování je jedním z nejčastějších způsobů, jakým využíváme v domácnostech vodu. Je jasné, že pokud současné vzorce sprchování v domácnostech zachováme, nijak nepomůžeme uchovávat ten nejdůležitější zdroj života na naší planetě.

 

 

Zažijte přírodní sprchu, tentokrát doma: eko sprcha Pulse Eco Shower

999 Kč

Objednej u partnera

Recenze