Dita Lyner

Dita Lyner
(Lektorka kundalini jógy)

  Kundaliní jógu se snažím co nejvíce šířit. Miluji cvičit, meditovat, provázet lekcemi i semináři, diskutovat s lidmi a vnímat, jak se můžeme vzájemně obohacovat a podporovat. Spadl mi veliký kámen ze srdce, když jsem přišla na to, že to je to, co mám dělat.

  Kundaliní jóga je jóga pro normální lidi. Vnímám její účinky i v podnikání, při spolurozhodování ve vedení rodinné firmy a vůbec kdekoliv. Rodina, firma, studio i jóga, to vše tvoří můj mikrosvět a je neustálou výzvou na cestě k rovnováze a harmonii.

  Z našeho rozhovoru

  S kundaliní jógou jste seznámila již mnoho žen. Daří se jim s její pomocí vnímat svůj život jako ten největší dar? Pozorujete u svých studentek změnu vztahu k sobě samým a nárůst sebelásky? Jak se u nich projevuje?

  Doufám, že jsem s ní seznámila i pár mužů. ? I když těch je opravdu méně.

  Změny vnímám u sebe a uvědomuji si je i u svých klientů. Najednou jsou jejich tváře projasněné, oči září a oni začínají cítit radost. Opravdovou radost. To je pro mne největší odměna i motivace jít dál, cvičit, meditovat, přemýšlet, psát.

  Každý může najít štěstí, jen mu někdy musí jít trochu naproti a něco pro to udělat. Celé je to v nastavení naší mysli. Jakmile si tohle uvědomíme a začneme s ní pracovat, život se stane lehčí, klidnější, zdravější, radostnější.

  Jaký význam má probuzení kundaliní neboli hadí síly v životě člověka?

  Já bych se nerada omezovala jen na kundaliní energii. Jsme komplexní bytosti, kde vše souvisí se vším. Kundaliní energie je jen jedna součást, i když velmi silná. V životě jde o to, abychom probudili naše vědomí, abychom žili vědomě v každém okamžiku. To se stane, když převezmeme plnou odpovědnost za svůj život a vše, co se v něm děje.

  Kundaliní energie by měla volně proudit naším páteřním kanálem a vyživovat mozek. Tím nám pomůže právě k rozšíření vědomí a může dojít k jeho spojení s vědomím Universa. Najednou jsme jedno. Již není já, je jen jednota. Byla nám dána, a proto bychom se měli naučit ji používat a tím dojít k harmonii.

  lekce

  Každý z nás, kdo chodí po této planetě, dostal obrovský dar. Tím darem je ŽIVOT. Protože je to dar, nemuseli jsme za něj platit a mnohdy se podle toho chováme. V okamžiku, když se podíváme na svůj život jako na dar, pak ihned můžeme vidět, jak se k onomu daru chováme. Jak o tento dar pečujeme, jak si jej užíváme. Dar života můžeme „splácet“ svým vlastním štěstím, žitím života vědomě, s radostí a tím, že budeme v každé situaci sami sebou.

                         - úryvek z knihy Zamilujte se do života s Kundalini jógou.

  Celý rozhovor s Ditou Lyner o kundaliní józe si můžete přečíst v sekcii ROZHOVORY.

  Víc o kundalini józe se dozvíte na www.jogadita.cz.

  sunflowers-945407_1920