10 nejdůležitějších edukačních článků roku 2016

Publikováno uživatelem

Rok 2016 je u konce a my se ohlížíme za naši práci. Letos jsme na Spiritual Planet publikovali 62 originálních článků, přečetli desítky knih, denně se vzdělávali a čerpali inspiraci online i offline, venku i uvnitř. Ty nejdůležitější vzdělávací články z naší dílny si můžete prohlídnout v tomto postu.

zdravie1

Přečtete si o tom, jaké účinky připisuje józe současná věda.

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Nemoc se nevyhrává v loterii ani nefasuje od městského úřadu. Nemoc je informace lidského těla, která nás upozorňuje na chyby. Seznamte se s psychosomatikou – oborem, který vám pomůže porozumět své nemoci.

„Pokud jste přesvědčeni, že geny řídí váš život, a víte, že jste nemohli nijak zasáhnout do toho, jaké geny jste dostali při vašem početí, potom máte dobrou výmluvu, proč se na sebe díváte jako na oběť dědičnosti“. Poslechněte si slova známého biologa B. Liptona, který vysvětluje, jaký vliv mají programy v podvědomí na naše zdraví.

Víte, co o vašem zdraví prozrazuje stav okolí vašich očí? O tom jsme si popovídali s kvalifikovanou terapeutkou TČM, Juditou Petríkovou.

vedomie

Víte, co vše se skrývá mimo běžné zkušenosti? Fascinující rozhovor o zážitcích blízkých smrti, změněných stavech vědomí, meditacích a šamanském vnímání reality nám poskytl psycholog a psychoterapeut Martin Krajča.

Hlavní proud současné vědy je uzavřen v domněnce, že jediná možná verze naší reality je hmotná realita. Přesto jaksi funguje placebo a telepatie mezi kamarády prostřednictvím mobilních telefonů. Co se nám tyto zkušenosti snaží naznačit? To, proč se současná věda „mýlí“, vysvětluje britský biolog R. Sheldrake Ph.D.

Poznejte kvantový aktivismus – jde o výzvu k aktivnímu, angažovanému životu jednotlivce ve prospěch své komunity postavena na následovném předpokladu: „Každý člověk může svými pozitivními myšlenkami a akcemi významně přispět ke kvalitativnímu posunu v kolektivním vědomí společnosti“.

vztahy1

Kolikrát jste si řekli, že ten druhý člověk není vaše krevní skupina? A co se za touto frází vlastně ukrývá? My jsme naše vztahy pochopili mnohem lépe pomocí systému Spirální dynamiky.
„Když začnete názory lidí vnímat v souvislostech Spirální dynamiky, váš pohled na svět se změní.

ekologie

Je pití kapslové kávy důkazem pokroku naší doby nebo spíš naší oddělenosti od širšího Celku? Podívejte se s námi kritickým okem na fenomén kapslové kávy.

Permakultura není jen o zahradničení. O tom, jak využít principy permakultury v městě či komunitě a žít tak ve větším souladu s okolím, jsme si popovídali s Alenou Suchánkovou.

sebepoznání

Víc zajímavých informací můžete načerpat v naší online knihovně. Budeme rádi, pokud nám napíšete, která témata pro vás byly přínosem.

Pokud máte námět na zajímavý článek z oblasti nové vědy, psychosomatiky, spirituality, ekologie nebo výzkumu vědomí, napište nám na:

info@spiritual-planet.cz.

/
Přečteno 696 x

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *