- Julie se začala více zajímat o lektorské aspekty jógy a jógové filozofie. Udělala si na mateřské kurz jógové lektorky. Když má náhodou čas pro čtení, tak se zájmem sleduje všechno možné o vědomém rodičovství a ani po tří letech maminkování ji to nepřestává bavit.
- Taktéž rozbíhá náš rodinný a vzdělávací Instagramový profil @ecopulsia.family
- Milan se odhodlal projít z teorie do praxe a žít dle filozofie Slow Life a New Rich (Noví Bohatí). Tajně se modlí, aby v tomto režimu mohl fungovat co nejdéle:-) Ohromnou radost mu dělá trénink dle principů přirozeného pohybu. Jednoduše tady běhá po kopcích a cvičí venku na čerstvém vzudchu. Náš kluk Riško běhá kolem něj, už umí dělat angličáky a někdy vhodně poslouží jako závaží. Milan pracuje na svých projektech dle vlastního rozvrhu…no…přesněji dle vlastního rozvrhu a rozvrhu manželky a dětí:-)
Po rocích strávených v Praze jsme zatoužili po jiném životě. Chtěli jsme mít více prostoru pro sebe, a to jak fyzického tak duchovního. Proto jsme se s dětma přestěhovali zpátky na Slovensko do domu Milanových prarodičů na nádherném venkově pod Spišským hradem. Tady máme více času na sebe navzájem. Více času na přírodu, tvoření i přemýšlení.Snažíme se naplnit motto „Practice what you preach“ nebolo žít to, o čem píšeme a učíme. A tak objevujeme, co v praxi znamená Slow Life.
- A jak vlastně vyplnit samotný čas, který vznikne, když se najednou ocitneme sami a mimo hlavní proud dění? Čas, jež jsme si už zvykli vyplňovat do poslední volné vteřiny… Znáte to – třeba když stojíte ve výtahu nebo na eskalátorech. Nebudete „jen tak stát“ a nudit se. Tak vytáhnete rychle svůj chytrý telefon a…Změna prostředí na určitou dobu je skvělým katalyzátorem pro objevení nových kreativních řešení. Taková změna je ale pro většinu z nás velmi obtížná. Vykročit do neznáma a čelit sobě samému v novém prostředí a nových situacích – to vyžaduje velkou vnitřní sílu. Ale co teprve, když někdo udělá ještě radikálnější změnu a natrvalo odjede žít do drsné přírody na hranici divočiny? Aleš Palán ve své knize Raději zešílet v divočině, kterou jsme recenzovali na našem blogu, přináší jedinečná a inspirativní svědectví od lidí, kteří vzali svůj osud do vlastních rukou a objevili prostor (fyzický i duchovní), kde se cítí nejvíce svobodně a živě.
- A co ještě sledujeme? Již dlouhou dobu se zajímáme o problematiku ochrany životního prostředí (zejména deštních lesů, oceánů a řešení problému odpadů) a filtrace vody. Tato témata nás zasáhla zejména po naší cestě na ostrov Borneo, kde jsme na vlastní oči viděli, jakých fatalních důsledků pro pralesní biotopy dosáhla produkce palmy olejné. V Asii jsme si zároveň uvědomili , že pitná (a natožpak) kvalitní a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí, i když nám to doma tak připadá. Tak vznikl Milanův nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska.