Jedinečná akce Ticho pro mír: Mír začíná v srdci každé lidské bytosti

Publikováno uživatelem

Skupina dobrovolníků, aktivních v různých otevřených projektech, se rozhodla propojit a navázat na myšlenku  www.silenceforpeace.org a zrealizovat 1. ročník Happeningu Ticho pro Mír v Praze, symbolicky na náměstí Míru, v sobotu 16. června 2018, od svítání do západu slunce.

Hlavním mottem akce je “Mír začíná v srdci každé lidské bytosti”.

Přijďte s námi strávit čas a zapojte se dle vaší chuti a pocitů. Možností je mnoho, např. usednout do vnitřního meditačního kruhu, kde bude skupina meditujících držet energii Ticha, malovat mandalu Míru, poslechnout si chrámový gong po 12h, připojit se ke zpěvu chorálu po 18h nebo se jen seznámit s myšlenkou a důvody konání celé akce a pobýt v prostoru naplněném harmonií, klidem a Mírem.

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Pokud nacházíme vnitřní klid, jsme schopni tento přístup dále šířit do svých rodin, kolektivů, do prostoru, kde žijeme a tím přispívat pozitivnímu vývoji naší budoucnosti. Celá akce je zcela nekomerční, apolitická, bez jakéhokoliv prodeje, nezištná. Každý jste vítán, každý máte možnost ovlivnit prostor a čas, ve kterém společně žijeme.

Ticho pro mír v zkratce

Happening Ticho pro mír:
16. 6. 2018, náměstí Míru, Praha 2, od svítání do západu slunce.
Přijďte kdykoli v průběhu dne a pobuďte s námi. Budete mírem naplnění.

Zeptali jsme se organizátorky Kateřiny Špačkové

Jde o první ročník akce, plánujete ji uspořádat i v jiných městech ČR?

V letošním roce se happening uskuteční pouze v Praze. Naším hlavním cílem je udržet sílu a čistotu záměru, vyladit celý průběh po organizační stránce a naplnit naše sny a vize. V dalších letech, na základě zkušeností, chceme happening dále
rozvíjet a rozšiřovat do dalších měst. Věříme, že se najdou lidé, napříč naší Vlastí, které myšlenka happeningu osloví a
přidají se k tomuto rozvíjejícímu se tvůrčímu mírovému proudu.

Náměstí Míru v Praze je svou symbolikou velmi vhodné místo pro konání této akce, nebude tam ale pro akci tohoto druhu příliš rušno?

Tuto otázku jsme si jako organizátoři také kladli a při prvním setkání přímo na náměstí Míru jsme konstatovali, že to bude
velká výzva. Jsou určitě místa, kde by byl prostor tzv. více připraven. Nás ale láká právě ten ruch, ta možnost ukázat lidem,
že i v hluku, který nás dnes a denně obklopuje, si můžeme najít prostor a čas se ztišit, ponořit se do hloubky svého srdce, odpoutat se, uvolnit se, relaxovat, načerpat svoji vnitřní sílu. Zároveň je to i určitá lázeň a očista pro dané místo a jeho okolí, které se touto akcí stává zárodkem přirozeného, harmonického, mírového prostoru, zrozeného v samém centru Prahy.

Doporučujete přidat se třeba na dálku, pokud je pro nadšence místo konání daleko?

Propojení na dálku s myšlenkou celé akce je skvělý počin a velice si takovýchto podpor vážíme. Je zřejmé, že pro spoustu lidí je místo konání daleko či již mají jiný program. Vnímáme jakékoliv spojení s happeningem, vycházející od srdce, jako paprsek posilující mírovou záři celé akce. A všem takto podporujícím předem moc děkujeme.

Proč považujete vyjádření ticha skrze meditace v naší společnosti za žádoucí?

V současné, hlukem přesycené době, je prostor ticha jednou z možností, jak nacházet cestu sám k sobě, ponořit se do
opravdových hlubokých vnitřních témat a tím nacházet svobodnou, sobě vlastní, cestu života. Meditace může být synonymem pro různé projevy ztišení přes relaxaci, kontemplaci, bdění, snění, modlitby, po hluboký ponor do různých realit. Každý si může pod pojmem meditace představit svůj vlastní vyhovující způsob a formu, v které se cítí bezpečně a jenž mu umožňuje dostat se skrz ticho do stavů, které právě teď a tady potřebuje zpracovávat.

Jaký efekt mají skupinové meditace?

Vždy záleží na záměru a čistotě dané meditace. Platí, že pokud je záměr jednotný, čistý a lidé přistupují k dané
meditaci s otevřeným srdcem, určitou pokorou a respektem k vyššímu řádu, přínos roste geometrickou řadou a dopady pro skupiny, ale i společnost jsou velké. Každá meditující skupina vytváří určitý otisk do kolektivního vědomí, tedy záměr a čistota jsou zásadní proměnné.

A co může takový zážitek přinést jednotlivcům?

Z hlediska happeningu věříme, že společná meditace může každému jednotlivci pomoci vnitřně prožít a procítit opravdový klid a mír. A srdce takto naplněné dokáže vytvářet mír i kolem sebe, ve svých osobních i pracovních vztazích, ve společnosti i ve světě…

Jinak obecných přínosů meditace je mnoho od seznámení se se skupinou meditujících a sdílení zkušeností, po prožitek vnitřního ztišení, objevení svých vlastních potřeb, nalezení smyslu života, otevření dlouho zadržovaných témat k řešení, setkání se s vlastními stíny až po otevření vědomí a pochopení smyslu bytí. Otevřeně je třeba říci, že prožitek většinou vede k zvědomění si toho, co je právě teď připraveno k řešení. Proto je třeba počítat s tím, že i meditace může vést k otevření zranění, křivd, pocitů nepochopení, které ale zároveň dávají možnost k uchopení, léčení až konečnému uzdravení, k plné celistvosti naší bytosti. Vždy je to cesta každého jednotlivce, jedinečná, svá, neopakovatelná, která se nedá přeskočit.

Těšíme se na vás!

/
Přečteno 789 x

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *