Lektoři Spiritual planet: společně inovujeme pohled na zdraví a osobní rozvoj

Publikováno uživatelem

Na portálu Spiritual-Planet.cz toužíme inovovat současný (často jednostranný a nekomplexní) pohled na zdraví a osobní rozvoj. Věříme, že skutečný pocit zdraví zdaleka přesahuje fyzické tělo. Rovněž věříme, že skutečný osobní rozvoj zdaleka nemusí být jenom o hledání materiálních úspěchů. Proto chceme inspirovat přinášením profilů vzdělaních a zkušených profesionálů, kteří mají potenciál inovovat náš pohled na kvalitu našeho života.

Zde je několik příkladů profesionálů, kterým se chceme na tomto portálu přednostně věnovat:

 • lektoři jógy,
 • lektoří Tai-Čchi a Quigongu
 • life-koučové
 • učitelé meditace a vizualizačních technik
 • terapeuti provozující akupunkturu, reiki, masáže a očistní techniky,
 • poradci ajurvédy, homeopatie, celostní a přírodní medicíny
 • specialisti různých druhů alternativní léčby
 • a mnozí další profesionálové.

Na první pohled se aktivity z těchto oblastí můžou jevit jako nesouvisející. Všechny ale mají zásadní společné znaky:

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

 • Jsou zaměřeny na revitalizaci různých úrovní lidského vědomí.
 • Směřují k uspokojování vyšších (nemateriálních) lidských potřeb.
 • Mají holistický pohled na zdraví a rozvoj člověka.

Aktivity těchto nezávislých profesionálů ale určitě nejsou „obyčejnou součástí“ trhu služeb péče o zdraví a wellness.

Důvodem této výjimečnosti je jedinečný přístup lektorů ke své práci a jejich pohled na to, co tvoří kvalitu lidského života.

Specifický a inovativní přístup těchto lektorů k zdraví a osobnímu rozvoji představuje dle našeho názoru i jednu z hlavních příčin, proč jejich aktivity zaznamenávají v moderních společnostech nebývalý rozmach.

A právě tento odlišný přístup je i důvodem, proč nás koncept moderní spirituality a celostního zdraví natolik zaujal:

Lektoři, kterých profily přinášíme, vidí své profese JINAK

Když nás napadla myšlenka založit portál, kde budeme psát o holistickém a udržitelném pohledu na zdraví, osobní rozvoj a ekonomiku, setkali jsme se s několika inspirativními lektory a pokusili se něco zjistit o jejich životním stylu, způsobu jejich myšlení, jednání a vztahu k aktivitám, jež provozují.

Tato setkání pro nás představovala úplně novou zkušenost. Lektoři jógy a Tai Chi, spirituální učitelé a další mentoři osobního rozvoje totiž s přehledem kontrastovali s našimi vžitými představami o „tradičních“ profesích.

Třeba naše setkání s Lesem Orbánem bylo hodně inspirativní. Les teď žije v Košicích, kde se svou manželkou vlastní úspěšné jóga centrum Samsára. Les se teď sice živí hlavně jógou, nicméně je především dlouholetým meditátorem a dobrodruhem.

S Lesem jsme mluvili i o perspektivách jeho spirituálního podnikání. Jeho přístup k podnikání bych asi popsal jako… „ekonomicky nevyzpytatelný“ 🙂

Les v jedné chvíli mluvil o rozšiřování centra, v zápětí ale připustil, že je ochoten ihned všechno nechat tak, jak to je, a na druhý den odjet zpátky do Kanady a žít pod úbočími Rocky Mountains. Nebo vše dělat po starém. Všechny verze se stejnou mírou nadšení.

Les byl maximálně vyrovnaný s tím, jak se věci dějí. Měl vnitřní rovnováhu a pokoj, které již nebude možné převálcovat něčím takovým, jako je slabá hospodářská výsledovka.

I to mě utvrdilo v názoru, že činnost spirituálních lektorů ani zdaleka nevystihuje přehnaná soutěživost. A jejich motivace ani zdaleka nezačíná úvahami o finančním zisku. Skuteční spirituální lektoři jsou mnohem nezávislejší, do ničeho se nenutí. Nemají potřebu rychle expandovat, nehledají investory a nechtějí rychle kapitalizovat a prodat své projekty, aby mohli odejít do „zaslouženého“ důchodu.

Tito profesionálové totiž chápou své aktivity především jako součást svého poslání nikoli jako nástroj pro vydělávání peněz. Chápou jej jako způsob seberealizace. Způsob, jak každodenně uspokojovat své vyšší potřeby. A to je nesmírně inspirativní sledovat. V centru jejich pozornosti nestojí růst byznysu, nýbrž otázka jejich vlastního růstu a rozvoje. Svůj úspěch neměří v penězích a číslech, nýbrž v mnohem „ušlechtilejších“ (a tím pádem i abstraktnějších) kategoriích. Místo pěti nebo šesti nul na svých kontech usilují o to, aby dosáhli přínosu pro druhé.

Právě z těchto důvodů jsme se rozhodli vytvářet komunitu profesionálů, kteří se na zdraví a osobní rozvoj dívají víc holisticky.

IMG_7098

Za fotografie k tomuto článku a inspiraci děkujeme:

 

 

/
Přečteno 398 x

Komentáře 1

 1. Moc pekne popisanie. Ucelom podnikania spirituálnych lektorov nie je zisk. Ich principy su omnoho hlbsie, maju hodnoty a venuju sa klientom individualne s pochopenim. Paci sa mi vytvorenie takejto komunity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *