Home - Market - Akademie - kurzy a semináře

Dynamická meditace tancem TAM TAM

Meditační Tam Tam je dynamická meditace v pohybu určena každému modernímu člověku se zájmem o uvolnění těla a zklidnění mysli. Aktivní meditace mají svůj původ v šamanské tradici a jejich potřebu vyzvednul v minulém století i Osho – jeden z nejvýznamnějších duchovních mistrů v historii. Meditace tancem se poprvé uskuteční v Praze a bude se opakovat v různých městech po celé ČR. Nenechte si ujít premiéru této jedinečné akce.

Specifikace

Co vše vám přinese meditační Tam Tam?

 • krásné meditační zážitky
 • uvolnění tenze v těle
 • probuzení energie v těle – život řídící energie kundalini, kterou znáte z jógy
 • pomůže vám dostat se „za myšlenky“, které jsou pro moderního člověka více méně nezastavitelné a přitom často velmi sužující
 • uvolnění v bezpečné atmosféře vytvořené skvělou hudbou a doprovodem profesionálního perkusisty
 • poznáte zase další kousek sama sebe …

tanec2

Jaké jsou výhody meditace?

 • Snižuje tzv. beta vlny, které, ač je ke každodennímu životu potřebujeme, když neustávají, způsobují úzkosti, nemoci, stres a pocity odloučení
 • Ve stavu meditace mozek produkuje také více serotoninu (hormonu „dobré nálady“), je schopen se lépe soustředit, pracovat kreativněji a tato schopnost přetrvává i po meditaci
 • Stav meditace oslabuje spoje mezi neuronovými drahami zodpovědnými za pocity nadměrné úzkosti
 • Zlepšuje paměť a napomáhá růstu šedé hmoty mozkové, což přispívá k větší emoční stabilitě
 • Prostřednictvím meditace rozvíjíme svůj duchovní rozměr – pro někoho rozměr naprosto převažující nad fyzickými přínosy meditace

prosiiiim

Na meditačním Tam Tamu nepotřebujete nic speciálního, avšak doporučujeme

 • obědvat v sobotu jen lehce
 • vzít si pohodlné oblečení, vodu, podložku na ležení (karimatku, deku), kdo máte tak také bubínek

Nemusíte se obávat, že se budete rušit s jinými tanečníkmi, a to ani v aurách. Taneční sál je dostatečně velký pro všechny a počet míst je omezen.

KDY? 27. 1. 2018 od 16:00 do 22:00

KDE? Centrum tance Praha 1

Příběh

Tamtam znamená buben, bubínek. Je to buben afrických domorodců používaný při kultovních obřadech a k dorozumívání na dálku. Středobodem naší dynamické meditace jsou právě bubny, ať už živé, či reprodukované. Bubny, které evokují něco domorodého a šamanského z nás. Bubny, které nám pomáhají stát se šamanem, který může meditací léčit své vlastní tělo i duši.

Životní styl moderního člověka se hodně změnil – naše fyzické tělo čelí každodenní dávce pesticidů, umělých látek v kosmetice nebo v oblečení a naše mysl získala zcela jinou kvalitu. Proto jen těžce pociťujeme všechny benefity pramenící z tiché meditace v lotosovém sedu.

Dynamická meditace tancem je příležitostí přesunout svou pozornost z mysle do srdce. V průběhu dynamické meditace se stáváme víc člověkem, který cítí a méně člověkem, který myslí. Naladit se na hlas srdce a naučit se ho projevit je jednou z největších výzev v životě moderního člověka.

Meditační Tam Tam je o vás, vašem těle, mysli, duši a vašem tanci. Pro některé je to sebevyjádření, pro některé jen cesta, jak unavit tělo a následně i mysl. Každý tedy bude tančit sám a bude tam sám za sebe. Je však velmi pravděpodobné, že atmosféra všech tanečníků vám dá pocítit pocit sounáležitosti a sdílení.

poslednaverze

Seznamte se s Danae a Nagari

60956

Danae v akci

Dynamickou meditaci vás bude provádět Danae a Nagari. Kamarádky, které propojily své zájmy (hudbu, jógu, meditace, tanec) v neobyčejnou akci Tam Tam.

Danae je profesionální DJ-ka, interiérová designérka, dlouholetá lektorka jógy pro dospělé i pro děti a má zkušenosti s vedením seminářů osobnostního rozvoje.

Nagari je tanečnice srdcem i duší. Její doménou jsou právě dynamické meditace. Je promovaným psychologem a má za sebou šestiletý psychoterapeutický výcvik. Specializuje se na life coaching pečující o tělo, mysl a duši.

Dynamická meditace tancem TAM TAM

Objednej

FAQ

Zeptali jsme se Danae a Nagari:

 • Komu je dynamická meditace TAM TAM určena?

Člověk, který má dobré podmínky, disciplínu a dobré zkušenosti s tzv. tichou meditací se určitě nemusí „nutit“ do meditace dynamické. Ta je určena hlavně lidem, kteří jsou velmi aktivní, vytížení a mají např. problém usednout do tiché meditace a užít si ji, aniž by jim jejich myšlenky neustále šrotovaly hlavou. Dynamická meditace, tanec, a jiné speciální techniky umožňují neposednou mysl „unavit“ spolu s tělem a následně si svou meditaci užít buď vsedě či vleže. Je to také dobrý způsob jak se sebe setřást tenzi v těle, dupnout si, nebo si i zakřičet. Tanec má také velký vliv na endorfiny, které se tvoří v těle, když tancujeme, jsme šťastnější.

 • Co se bude dít celých 6 hodin? Co když nebudu mít silu tančit celý čas?

Celá akce bude rozdělena do několika bloků, kde se bude střídat klidová a dynamická část. Tudíž se určitě nemusí nikdo obávat, že by to „nevydržel“. Pro Nagari je 6 hodin pouze „warm up“ 🙂

 • Jak se liší meditace tancem od tancování na diskotéce?

mdlPři Meditačním Tamtamu je podstatné, aby si každý užíval „sám sebe“. Rozhodně nám nejde o to, abychom vytvořili nějaké sestavy, kreace či se blejskli před ostatníma. O což nám na diskotékách někdy jde. Je to tedy zkušenost diametrálně odlišná. Zde nám jde o uvolnění, osahání si své energie a následné zážitky v meditaci.

 • Měl bych mít zkušenosti s meditací nebo tancem?

Není vůbec potřeba. Naopak, pro některé může být taneční příprava i překážkou. Protože zde potřebujeme, abychom nespoléhali na naučené kroky, ale oddali se tanci. Nebojte, bude tma. 🙂

 • Je v pohodě, když přijedu sám?

Je v naprosté pohodě přijít sám/sama, ba co, možná bychom to i doporučily. Jen tak se budete moci soustředit pouze na sebe. Samy víme, co znamená překročit hranici komfortní zóny a odvážit se přijít někam sám. Věřte, že si to na Vás velmi vážíme.

 • Jaký druh hudby můžu očekávat?

untitled-design-6Bubny, etno, world music, ale také trance a další známější pecky, které vám pomohou tělo opravdu unavit. 😉 Samy se na to moc těšíme. 

 • Bude se na akci podávat alkohol, například víno nebo pivo?

Na akci, prosíme, přijďte střízliví. Nebude se podávat ani víno, ani pivo. Jakékoliv rozšiřování vědomí jinými než meditačními technikami je nežádoucí. Můžete se ale těšit na dobrý čaj. 🙂

 • Co zahrnuje cena lístku? Mám si přinést vlastní vodu?

Cena lístku zahrnuje neobyčejnou zkušenost, kterou vám zprostředkuje tanec, meditace a vaše nitro. Přineste si taky láhev vody. Jíst nebudeme.

Dynamická meditace tancem TAM TAM

Objednej

Objednej

  Recenze