Home - Market - Audioknihy a CD

Práce se stínem – Léčebné meditativní CD od Dr. Dahlke

CD „Práce se stínem“ obsahuje 2 vedené meditace, které vás provedou procesem uvědomění si, vědomého konfrontování a postupného přijetí vlastních individuálních stinných stránek. Stínová témata, které nejsou zpracované, si často už ani neuvědomujeme. Potom dochází k tomu, že se nám zrcadlí  v životě v podobě různých nepříjemných situací, překážek, sporů, anebo i tělesných či duševních symptomů a mohou tak postupně vést až ke vzniku tělesných obtíží, nemocí či k různým životním zvratům. Jak se osvobodit od vlastních stínů a vylepšit tak kvalitu svého života?

Specifikace

stin

Obálka CD Práce se stínem

První meditace (cca 37 minut) představuje úvod, je jakousi přípravnou fází v odlehčenější formě pro práci se stinnými stránkami, která následuje v druhé meditaci. Dochází zde k relativizaci dosavadního pohledu a přístupu. Navíc se zamýšlíme nad tím, zda chceme problémy nyní a v budoucnu vidět a přijímat jako výzvy a nechat se jimi podněcovat a podporovat anebo chceme jít dál cestou odporu proti všemu možnému i nemožnému a všem, kteří nám nejsou vhod.

V druhé meditaci (cca 40 minut) se nabízí posluchači možnost, setkat se sám se sebou, podívat se do vnitřního zrcadla a rozpoznat to pravé, skutečné a tím také osvobozující vlastní já skrývající se za fasádou se svými stíny. Dochází zde k relativizaci problematiky na základě toho, že je posluchač nyní již vyzbrojen upřímností a dostavuje se porozumění a pochopení. Také pocit větší svobody a z toho plynoucí odlehčení a úleva, a možná už i také radost na této cestě, kdy se díváme jako do zrcadla na všechny nepřátele a nepříjemnosti života.

Dr. Ruediger Dahlke

Autorem meditací je Dr. Ruediger Dahlke, německý lékař, psychoterapeut a průkopník psychosomatické medicíny. Kromě práce psychoterapeuta se věnuje psaní knih a pořádání seminářů. V roce 2012 založil se svou partnerkou poblíž rakouského Grazu léčebně-vzdělávací centrum TamanGa, kde nyní žije. Napsal více než 40 knih, které byly přeloženy do 27 jazyků; mezi zásadní patří Nemoc jako řeč duše, Nemoc jako symbol či Princip stínu. Ve svých knihách si všímá souvislostí mezi tělem a duší, psychikou a nemocí.

CD Můj vnitřní lékař  do češtiny přeložila Mgr. Simona Frydrychová, která absolvovala kompletní výcvik v psychosomatice a aplikovaných principech života pod vedením Dr. Dahlkeho. Působí v Praze jako poradce pro psychosomatickou medicínu a pohybový kouč.

Práce se stínem vám pomůže:

  • japodívat se do vnitřního zrcadla a rozpoznat své pravé já
  • vypořádat se se svými nevědomými obsahy, stíny a získat tak pocit odlehčení a úlevy
  • otevřít potenciál nových možností, který se za našimi stíny ukrývá
  • získat přístup k jednomu z nejsilnějších, ne-li nejmocnějších zdrojů energie vůbec
  • zbavit se nemocí a posílit své zdraví, protože každá nemoc je manifestací určité stínové problematiky

Příběh

To, co ze svého života vyčleňujeme, mívá zkrátka tendenci opět vtrhnout zpět skrze stín a dává nám tak nekonečné příležitosti, abychom pochopili jeho poselství, vystoupili z projekce a přijali tak zodpovědnost za svůj život a vypořádali se se svými nevědomými obsahy, stíny. Tím, že prohlédneme poselství svého stínu, objevíme v  konečném efektu i úžasné poklady a potenciál nových možností, který se za ním ukrývá, pokud mu dovolíme opět vystoupit na světlo vědomí.

Kdo identifikuje, konfrontuje a nakonec přijme své stinné stránky, získá přístup k jednomu z nejsilnějších, ne-li nejmocnějších zdrojů energie vůbec. Neboť to, co nás stojí nejvíce energie, je právě potlačování vlastních stinných stránek, které jsou ovšem naší nedílnou součástí. Osvobození stínu a jeho vynesení na světlo vědomí tak hraje prvořadou úlohu na každé opravdové cestě vývoje.

Práce se stínem – Léčebné meditativní CD od Dr. Dahlke

555 Kč +poštovné a balné 70 Kč, t.j. celkem 625 Kč

Objednej

FAQ

Zeptali jsme se Simony Frydrychové:

Komu byste CD doporučili?

m2m08tu4bu8-adamaraVědomě pracovat se svými stinnými stránkami mohu vřele doporučit každému. Stín je totiž zásadním a poněkud podceňovaným fenoménem, který je součástí života každého z nás. Tato naše odvrácená strana, jakýsi náš „temný bratr“, k nám a k naší celistvosti sice neviditelně, ale neodlučitelně patří. Často se pak musí ne zrovna příjemným způsobem hlásit o své „právo na život“, pokud mu ho upíráme. Například ve formě nějakého onemocnění.

Jak poznám, že mám taky nějaké stinné stránky?

Nejjednodušeji podle principu: Co se mě dotýká, to se mě týká. To, zda se někoho určitá tématika týká, odhalují naše emoční reakce. Když něco hýbe našimi pocity, rozčílí nás či rozruší, prozrazuje to, že nás to emočně zasáhlo. Téměř určitě se pak jedná o naši vlastní problematiku, promítanou navenek. Zrovna tak platí, že dokud máme potřebu dělat opak nějaké věci nebo jsme hrdí na to, že ho děláme, nejsme ještě dané tematiky prosti. Naší skutečné nezávislosti na nějakém tématu svědčí, jsme-li schopni se na ně podívat bez emocí a svobodně zvážit jeho různé stránky. Když máme například pocit, že neustále narážíme na arogantní lidi, musíme být sami arogantní, aniž bychom si to dostatečně uvědomovali. Kdyby tomu tak nebylo, nemohli by nás arogantní lidé nijako vyvést z rovnováhy, a koneckonců by se ani nekoncentrovali v našem okolí.

Jak se může lišit kvalita mého života, pokud přijmu své stinné stránky pomocí vedené meditace?

Díky postupné integraci stinných stránek a vystoupení z projekce nemusíme nadále investovat drahocennou energii a pozornost do boje s okolím a tuto pozornost a energii pak můžeme využít například k vědomému utváření vlastního života podle svých představ. Když změníme věci, které se nám nelíbí u sebe, změní se i naše (vnímání) okolí. Kromě toho, jak již řečeno, každá nemoc je manifestací určité stínové problematiky, takže se zároveň jedná o formu prevence k nezaplacení.

Stín je jedním z klíčových témat psychologie C. G. Junga. Vycházel Dr. Dahlke při tvorbě těchto meditací z filosofie Dr. Junga?

Ano. Dr. Dahlke vychází z pojetí stínu C. G. Junga.

Práce se stínem – Léčebné meditativní CD od Dr. Dahlke

555 Kč +poštovné a balné 70 Kč, t.j. celkem 625 Kč

Objednej

Objednej

    Recenze