Zdraví očima investora: Jak vypadá magický trojúhelník investování do sebe sama?

Publikováno uživatelem

Existuje jeden druh dlouhodobého investování, jehož principy bychom si měli osvojit všichni bez výjimky – investování do sebe sama. My ze Spiritual Planet jsme si jistí, že největší boom tohoto univerzálního investování teprve přijde. Zajímá Vás, jak – a hlavně proč – byste měli pracovat na tom, aby se z Vašeho těla stalo dokonalé AKTIVUM? Pak se seznamte s magickým trojúhelníkem investování do sebe sama.

Každý moderní člověk by si měl uvědomit, že

čas, pozornost i peníze, které věnujeme rozvíjení svého těla, mysli, ducha a propojení se vším kolem nás, nejsou žádnou ztrátou. Právě naopak, jsou tou nejlepší životní investicí, jež vůbec můžeme realizovat.

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Skvěle to vyjádřil Steven Covey ve svém nadčasovém díle Sedm návyků vysoce efektivních lidí:

Čas a úsilí, které vložíme do rozvoje schopnosti produkovat, jsou nejlepší investicí našeho života, protože investujeme sami do sebe – do jediného nástroje, který máme na to, abychom se vyrovnali s nároky, které na nás život klade, a přispěli k dění kolem sebe.

A co je cílem tohoto druhu investování? Cíl je stejný jako v jakémkoliv jiném investování – chceme si vybudovat aktiva.

Ale co je aktivem v tomto případě?

Přece naše tělo! Nebo lépe řečeno – těla.

Věříme, že lidská existence probíhá nikoli na jedné, ale hned na čtyřech úrovních.  Naše fyzická schránka je jenom jednou z úrovní, na kterých můžeme zakoušet svět. Realitu dokáže většina z nás plnohodnotně prožívat i na úrovních našeho energetického těla, mysli a ducha.

Při správné investiční strategii si tedy můžeme vybudovat nikoli jedno, ale hned čtyři aktiva:

JE NAŠE TĚLO AKTIVEM, NEBO PASIVEM?

V rámci prožívání života může být každé naše tělo pro nás jak aktivum, tak i pasivum. Záleží na nás.

A jak poznáme, jestli jsou naše těla aktivy, nebo pasivy?

To je lehké. Když se naše tělo stane aktivem, přináší nám pravidelné výnosy. Naopak, když je pasivem, pak máme pocit, že nás jeho „správa“ vůbec netěší a že nás stojí námahu, čas a peníze.

Jak tedy budovat ze svých těl aktiva?

Moc hezký návod poskytl Robin Sharma, když napsal:

„Mám několik aktivit, kterým říkám stavební kameny úspěchu – činnosti, které nikdy nevynechám a očekávám od nich, že mě udrží zdravím, šťastným a naplní mě vnitřním pokojem. Každodenní cvičení, speciální dieta zaměřená na zlepšení výkonnosti, meditace, pobyt v přírodě a masáž každých sedm dní jsou věci, které dělám pro sebe, abych se dožil vysokého věku a byl schopný vykonávat svou práci, na kterou jsem byl povolaný. V tomto životě mám poslání a chci ho naplnit. Masáž jednou za týden se může jevit jako přepych, nicméně pro mě to není výdaj, nýbrž investice. Jestliže budu ležet v nemocnici, nebudu mít pro nikoho cenu.“[1]

 MAGICKÝ TROJÚHELNÍK INVESTOVÁNI DO SEBE SAMA

Pro lepší pochopení celého konceptu investování do sebe sama využijeme analogii s magickým trojúhelníkem investování. Investování do sebe sama je totiž také formou investice, tudíž se řídí totožnými pravidly jako kterékoliv jiné investování.

Magický trojúhelník vypadá takto:

trojuholnik

Stejně jako při jakékoliv jiné investici i pro investici do svého zdraví platí, že prostě nejde vybrat takovou investici, jež splňuje všechna kritéria dobré investice najednou.

Zpravidla nejde investovat do sebe s nízkým rizikem, současně očekávat maximální výnosy a ještě se spoléhat, že celá naše proměna proběhne rychle, bezbolestně a jednoduše podle našich představ.

Zkratky tady nefungují tak, jak bychom si mnozí z nás přáli.

Ano, skoky v našem osobním růstu (na jakékoliv úrovni existence) se můžou vyskytnout. Pak se ale stejně musíme vydat na dlouhou cestu, abychom se s vyšším stupněm vývoje našeho nového „já“ definitivně „sladili“ a plně ztotožnili.

Třeba se Vám stalo, že jste během cvičení jógy, při rozjímaní nebo během meditace zažili zcela nečekaně jedinečný stav vědomí. Tento stav ale zmizel tak rychle, jak se objevil. Během dalších cvičení se Vám jej nepodařilo znova zopakovat. Tyto úvodní intenzivní zkušenosti nebo občasné pohyby a uvolnění energie mohou být spontánní přípravou na pozdější trvalejší transformaci, která se dostaví, až budete „skutečně připraveni“. Tušíte, že Vás čeká ještě mnoho práce, aby se tento stav stal součástí Vašeho prožívání…

Nebo se Vám povedlo vědomě uzdravit z nemoci bez odborného lékařského zákroku. Je to pro Vás naprosto nová zkušenost – uvědomili jste si, „čeho jste schopni“. Tento skok ale rovněž často vede k vzniku přesvědčení, že Vaše práce na trvalém zdraví nekončí, ale naopak, dál pokračuje a bude pořád pokračovat…Uvědomili jste si, že zdraví není statický stav. Je to proces, který souvisí s emocemi.

Ideální je proto smířit se s tím, že investování do sbe je většinou během na dlouhou trať a jen málokdy je spojeno s raketovým pokrokem.

Na druhé straně je riziko nezdařené investice do sebe sama nízké. Pokud budeme vytrvale investovat. A výnosy jsou jisté. Chce to ale jistou dávku trpělivosti…

[1] Úryvek z knihy Juliánova cesta aneb Putování s Mnichem, který prodal své ferrari.

/
Přečteno 1 284 x

Komentáře 2

 1. Pekna paralela na medzi ekonomiou a osobnym rozvojom 🙂 Z pohladu klasickeho investicneho trojuholnika ako ho pozna financna teoria je investica do svojho tela naozaj velmi vyhodna. Prvy vrchol tohoto klasickeho trojuholnika tvori uz spominane riziko, ktore je v tomto pripade naozaj velmi nizke (kedze faktory ovplyvnujuce uspech alebo neuspech mame takmer vylucne vo svojich rukach ). Dalsi vrchol je v klasickom trojuholniku taktiez vynos, ktory moze byt aj finance dost vysoky (ROI tejto investicie v podobe lepsich uspechov v pracovnom svete). No a posledny vrchol je vo finacnom svete likvidita, co znamena ako rychlo dokazeme premenit dane aktivum na ine aktivum. A tu mi pride, ze vychadza investicia do vlastneho tela taktiez vyhodne, pretoze premena na ine aktiva prebieha takmer neustale, kedze kazdy den v praci, v osobnom aj partnerskom zivote cerpame nove aktiva z tejto nasej prvotnej investicie 🙂 takze za mna urcite suhlas!

  1. Ahoj speet,
   Casto rozmyslame nad tym, ze ako je mozne, ze hoci ludia rozmyslaju povacinou ekonomicky, komplexny osobny rozvoj im nepride ako prirodzena (ekonomicky vyhodna) investicia, ktoru sa oplati realizovat…
   Napada ma myslienka Barbary Tamelie, odbronicky na tradicnu cinsku vyzivu, ktora to pekne vystihla v knihe Vyziva podla piatich elementov:

   „Je překvapující, že mnoho lidí utrácí peníze za věci, jež nosí, za věci, jimiž se léčí, nejsou však ochotni vydat peníze za věci, které primárně ovlivňují zdravotní stav organismu – za potraviny. Toto jednání se vzpírá logice, protože zdravé tělo přináší více výkonu a radosti než nemocenské dávky a zároveň je atraktivní a krásné samo o sobě, nepotřebuje žádné berličky k tomu, aby se atraktivním a zdravým alespoň zdálo.“

   Mam pocit, ze v pripade komplexneho osobneho rozvoje vitazi nad ekonomickym rozhodovanim (slaba) motivacia.
   Preto sa budeme dalej snazit nasim obsahom, co najviac motivovat ludi ku komplexnímu investovaniu do seba…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *