Strach z opuštění: jak se ve vztazích zbavit strachu z opuštění a žít mnohem šťastněji

Publikováno uživatelem

Strach je emoce, která nám komplikuje všechny roviny života. Strach se někdy promítá do vztahů – partnerských, přátelských, vztahů s rodinou, vlastními dětmi a vztahů pracovních. Všude tam nám strach znemožňuje žít svůj život v harmonii. Jak se vnitřně osvobodit od strachu a žít mnohem svobodněji?

Proč se zbavit strachu z opuštění? Protože si postupně zaděláváte na svou nemoc…

Lidé se strachem se ocitají ve smyčce opakujících se situací a strach jim brání naplnit jejich nejvyšší potenciál a pocítit klid, štěstí a spokojenost tam, kde jsou, s kým jsou a v tom, co dělají. Opakovaně si přitahují do životů stejné typy partnerů, zažívají zklamání, bolest a zavírají svá srdce. Někdy je nemocné i jejich tělo, skrz které se projevuje bolavá duše.

Kniha Strach z opuštění těmto lidem pomáhá změnit nevědomé na uvědomované a vede je krok po kroku k postupné proměně.

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Kniha Strach z opuštění vznikla v reakci na stesky mnoha lidí – mužů i žen různého věku, kteří za mnou přicházeli se svým strachem z toho, že budou opuštěni svými partnery. Sužovala je podezíravost, žárlivost, pochyby. Kontrolovali své partnery a nedokázali vytvářet harmonické vztahy. Někteří se báli také vážné nemoci nebo smrti své nebo svých blízkých. Tak jako jsem je všechny vedla k uzdravení nitra, vedu i své čtenáře krok za krokem k pochopení toho, co se uvnitř nich děje a k hojení ran. Odkud to vše pramení, s čím je to spojeno, proč cítí, co cítí a co mohou udělat pro uzdravení sebe a svých vztahů.

– autorka knihy Strach z opuštění PhDr. Veronika Neumannová

Kniha Strach z opuštění se do hloubky věnuje taky tématu rodičovství a vztahu k vlastním dětem.

O autorce

PhDr. Veronika Neumannová vystudovala jednooborovou magisterskou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde také získala doktorát z klinické psychologie. Dále pokračovala PhD. studiem oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde vědecky zkoumala propojenost psychologických a imunologických faktorů u lymeské boreliózy a post-boreliového syndromu. V té době působila rovněž jako psycholog péče o onkologicky nemocné a umírající.

V roce 2013 si založila vlastní soukromou psychologickou praxi. V privátní praxi se věnuje nejčastěji terapii partnerských a rodinných vztahů, osobnímu růstu, naplnění nejvyššího potenciálu a profesním výzvám, psychosomatice, ale i otázkám smrti a duchovnímu přesahu.

V roce 2017 vydala knihu Strach z opuštění (Kniha pro všechny, kterým strach ničí život), která je výsledkem její dosavadní praxe. Tato jedinečná kniha poskytuje krok za krokem detailní návod a praktická cvičení, jak strach eliminovat, jak uzdravit staré bolesti, stávající problematické vztahy, vytvořit harmonický partnerský vztah, ale i jak přistupovat k člověku, který strachem trpí.

Co se v knize Strach z opuštění dozvíte?

Kniha Strach z opuštění je rozdělena do třech částí:

 • První část ukazuje vše, co se odehrává uvnitř – pomáhá pochopit svět, který si strach vytvořil a ukazuje v mnoha příbězích, jak se strach projevuje. Může to být idealizování partnera a následné zklamání, testování partnera, kontrolování jeho mobilu, počítače, žárlivost a majetnické tendence, poměřování se s jinými ženami/muži, tlak na svatbu a početí, zvýšená potřeba sexu, vinění sebe za vše či obviňování těch druhých a mnoho dalších projevů. Kniha přibližuje také celou řadu somatických projevů strachu.
 • Druhá část se věnuje cestě ven ze strachu, vede čtenáře k transformaci strachu, pochopení a postupné změně chování. Věnuje se také rodičům člověka se strachem. Pomáhá pochopit, a tím i dává potenciál k možnému uzdravení. Autorka PhDr. Veronika Neumannová se nestaví do role soudce ani obhájce. Předkládá cesty a možnosti, jak zahojit sebe a proměnou prozářit svůj život. Tím, jak se proměňuje člověk se strachem, mění se i jeho okolí a vztahy. Nezřídka pak může člověk i spatřit nové cesty k naplnění svého života a poslání.
 • Třetí část knihy je neméně důležitá, protože promlouvá k lidem, kteří již mají děti. Na příkladě příběhů ukazuje, jak se strach z opuštění projevuje ve vztahu k vlastním dětem a seznamuje rodiče také se spirituálními aspekty rodičovství. Čtenář blíže pochopí význam rodičovství v souvislosti s budoucím postojem dětí ke strachu z opuštění. Rodiče jsou pro své dítě nesmírně důležití a stejně důležité je, aby nepřenášeli svůj strach na děti a nedocházelo tak ke stálému transgeneračnímu přenosu strachu, jako se to v mnoha příbězích odehrává. Uvědomění a nepředávání stejného dál může vést k vytváření lepší budoucnosti bez strachu.

Tato planeta potřebuje zlepšit vztahy mezi lidmi. Situace je leckde vážná, negativních jevů v rodinách je stále mnoho, a pokud můžu přispět k tomu, aby se lidé k sobě chovali s láskou, pak tak činím nesmírně ráda.

– autorka knihy Strach z opuštění PhDr. Veronika Neumannová

/
Přečteno 6 140 x

Ráda čtu, cvičím jógu a poznávám nové myšlenky a ideje. Projekt Spiritual planet je vyjádřením všeho, co mi je blízké a co mě hlouběji zajímá.

Komentáře 2

 1. Dobrý den,
  rád bych si knihu koupil.
  Prožívám teď rozchod s manželkou.
  Máme spolu děti.
  Je to pro mě nesnesitelné.
  Bohužel knihu nemůžu nikde sehnat.
  Dáte mi prosím tip, kde nebo jak bych mohl knihu koupit?
  Předem děkuji za informaci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *