Home - Market - Design, Zdraví

Karafa se symbolem Květu života – poselství o tom, jak inteligentní je příroda

Tato neobyčejná karafa od české designérky Lucie Napasické přináší poselství o tom, jak fascinující a inteligentní je příroda. Na jejím dně se totiž skrývá vyobrazení symbolu posvátné geometrie, Květu života, jež má na vodu přirozeně harmonizující a očistné účinky.

Specifikace

Karafa se symbolem Květu života v kostce:

  • Ručně vyrobena z foukaného skla, šířka hrdla je zvolená tak, aby karafa pohodlně sedla do ruky.
  • Dno nádoby nese pískovaný symbol posvátné geometrie – Květ života, který harmonizuje vodu v karafě.
  • Atraktivní design od české designérky Lucie Nepasické, která se aktivně věnuje eko-designu a také propojování moderního designu se spiritualitou.
  • Originální karafa je výborná i jako dárek.
  • Šetří peníze a pomáhá naší planetě, protože eliminuje potřebu opakovaného kupování balené vody – kohoutková voda je nesrovnatelně levnější než balená a nevyčíslitelně šetrnější k životnímu prostředí.

Příběh

karafa kvet zivotaVoda je základním předpokladem našeho života. Každá lidská bytost je z větší části tvořena vodou. Když se lidé vydávají hledat nová osídlení – dnes už i za hranicemi naší planety – nejprve hledají vodu. S vodou každý den komunikujeme (aniž bychom si to museli uvědomovat). Voda má vlastní energii, a když nasměrujeme naše slova nebo myšlenky, které jsou také formou energie, můžeme kvalitu vody vědomě ovlivňovat.

Karafa se symbolem posvátné geometrie bezprostředně souvisí se světoznámým dílem japonského vědce a lékaře Masaru Emota, kterému se opakovaně dařilo experimentálně prokázat, že energie myšlenek, slov nebo geometrických tvarů dokáže ovlivnit samotnou molekulární strukturu vody. Na jeho práci dnes navazují další vědci, mezi nimi i biolog, spisovatel a známý představitel nové vědy, Bruce Lipton.

Podpořte stylový český ekodesign, který je navíc šetrný vůči prostředí

Lucie Nepasická v rámci projektu Strašné dítě v současné době navrhuje a realizuje stavby dětských hřišť, které jsou inspirovány přírodou. Do své tvorby často vnáší spirituální aspekty, důkazem čehož jsou její jedinečné karafy obohacené o tvary posvátné geometrie (viz níže).

Karafa se symbolem Květu života – poselství o tom, jak inteligentní je příroda

899 Kč

Objednej u partnera

FAQ

Co je to posvátná geometrie?

Říká se jí architektura Universa nebo obrazněji – otisk Boha v přírodě. Přírodní svět je vskutku plný strhujících příkladů posvátné geometrie. Nemusíte je dlouho hledat, pokud víte, kde se máte dívat.

Šiška. Ulita loděnky hlubinné. Sněhová vločka. Včelí plásty. Lidské tělo (znáte pověstnou skicu Vitruviana od da Vinciho?). Květy. Vnitřek ovoce. Ale i Mléčná dráha. To je jen zlomek fascinujících příkladů posvátné geometrie v přírodě.

Obrazce, tvary a vzory posvátné geometrie jsou jedny z mála objektů, jejichž pozorování současně aktivuje obě mozkové hemisféry člověka. Uspokojují jak touhu levé hemisféry po řádu a struktuře, tak požadavek pravé hemisféry na spontánnost a vnímání celku.

Jak uvádějí Jarmila Klímová a Michaela Fialová v knize Psychosomatika:

„Už jen samotným kreslením nebo pozorováním jednotlivých obrazců posvátné geometrie se začnou naše mozkové hemisféry více propojovat. Dochází ke sjednocování intuice a tvořivosti se schopností analýzy a vnímáním reality.“[1]

Co je Květ života?

Květ života je označení obrazce, jenž se nachází na pozici osm v rámci zobrazení geometrie stvoření. Tvoří ho sedm kružnic, které se vzájemně rovnoměrně proplétají, v důsledku čehož vzniká symetrický květinový vzor.

Přidáním dalších kružnic k obrazci Květu života v rámci geometrie stvoření vzniká tzv. Metatronova krychle, jež se považuje za základní a jeden z nejdůležitějších informačních systémů v celém Universu.

Symbol Květu života byl jako univerzální symbol uctíván starověkými civilizacemi od Egypta přes Indii až k Číně, Japonsku nebo Mexiku. I renesanční génius Leonardo da Vinci se zabýval studiem matematických vlastností Květu života. Také ho zajímalo, jak souvisí Květ života s fyzickou realitou a vědomím[2]. Podívejte se také na níže uvedené video, které vysvětluje význam tohoto symbolu.

Jak může Květ života na dně karafy ovlivňovat kvalitu vody v karafě?

Japonský lékař a výzkumník Dr. Masaru Emoto se ve světě proslavil svými studiemi, které odhalují takřka zázračné změny ve struktuře ledových krystalů vody poté, co byla voda vystavena cílenému působení slov, myšlenek, hudby, ale i obrazců a tvarů (a následně zmrazena na led). O překvapivých výsledcích práce Dr. Emota se můžete víc dočíst v jeho knize Skrytá tajemství vody, jíž se ve světě prodaly stovky tisíc kopií.

Dr. Emoto také zjistil, že struktura ledových krystalů vody závisí i na tom, odkud voda pochází. Voda pocházející z přírodních pramenů vytváří po zmrazení krásné a komplexní krystaly. Naproti tomu voda ze znečištěných řek, potažmo voda vystavená negativním myšlenkám, utváří asymetrické krystaly nehezkých barev.

Karafa Lucie Nepasické nám umožňuje podívat se na náš vztah k nejdůležitějšímu přírodnímu zdroji na naší planetě z nové perspektivy.

Jaká probíhaly experimenty Dr. Emota s ledovými krystaly?

Během experimentů Dr. Emoto nejdřív vodu cíleně vystavoval různým druhům „energetického působení“ (myšlenky, slova, hudba, obrazce). Poté byla voda nakapána do 50 Petriho misek, jež byly následně zmraženy při teplotě −25 °C. Následně byly vzniklé krystaly pod mikroskopem fotografovány.

Byla práce Dr. Emota zkoumána i jinými vědci?

Ano. My jsme třeba narazili na ověření výsledků práce Dr. Emota pomocí dvojité slepé studie pod vedením Dr. Deana Radina z kalifornského Institutu noetických věd. Studie probíhala v Tokiu, kde se jí účastnilo 2 000 dobrovolníků, kteří měli působit pozitivními myšlenkami na vzorky vody. Následně byly tyto vzorky promíchány se vzorky, které nebyly vystaveny žádnému lidskému působení. Krystaly z obou druhů vzorků byly náhodně vybrány, nafoceny a dány na posouzení stovce nezávislých posuzovatelů. Ve výsledku byly krystaly ze vzorků, jež byly vystaveny pozitivním myšlenkám, hodnoceny jako esteticky hezčí, což podporuje závěry Dr. Emota[3].

Zdroje

[1] Proč (a jak) psychosomatika funguje? Jarmila Klímová, Michaela Fialová. Progressive consulting v. o. s., 2015, str. 126

[2] The Secret To How The Universe Works Lies Within This Geometrical Pattern. What Is The Flower of Life? Allana Ketler, 2010 <http://www.collective-evolution.com/2013/12/10/the-secret-to-how-the-universe-works-lies-within-this-geometrical-pattern-what-is-the-flower-of-life/>

[3] Double-Blind Test of the Effects of Distant Intention on Water Crystal Formation. Dean Radin. In: Explore Journal. <http://www.explorejournal.com/article/S1550-8307(06)00327-2/fulltext#sec4>

Karafa se symbolem Květu života – poselství o tom, jak inteligentní je příroda

899 Kč

Objednej u partnera

Recenze