Home - Market - Akademie - kurzy a semináře, Design

Prožikový workshop: Mysl jako stojatá vodní hladina

Místo, kde žijeme, nás ovlivňuje víc, než si myslíme. A proto je třeba čistit nejen svoje myšlenky, ale také naše obydlí. Workshop Mysl jako stojatá vodní hladina je zaměřen na pročištění fyzického těla, mysli a domova. Pomocí propojení jógy, meditace, muzikoterapie a diagnostiky obydlí můžete do svého života vnést více harmonie. Tím čím jsme doma obklopeni nás ovlivňuje, ale náš domov je také odrazem našich myšlienek a reality. Proto je téma semináře doplněno praktickými návody na trénování své mysli.

Specifikace

Věnujte víkendový čas sami sobě, na chvíli se zastavte a uvědomte si, jaký vliv má na vás vaše mysl a obydlí. Mysl a obydlí jsou propojené nádoby a oba tyto prostory jsou naším domovem. Nasměruje svoji pozornost na očistu obou svých domovů. Na workshopu Mysl jako stojatá vodní hladina získáte spoustu nových poznatků z oblasti jógy, meditace a feng shui, které si můžete hned prakticky vyzkoušet.

Workshopem vás bude provádět Danae, lektorka jógy, architektka a interiérová designérka.

 • Získate motivaci na změnu ve svém obydlí (i když bude třeba jen malá) a odnesete si domů tipy, pomocí kterých docílíte harmonizaci svého obydlí.

Rotující zvukové vlnyK tomu skvěle slouží  nástroj Rotující zvukové vlny. Jeho zvuk nelze předat slovy, musí se zažít. Vytváří živá rotující a pohybující se zvuková pole a vlny, což přináší hluboký, harmonizující a inspirující zážitek pro všechny naslouchající a naplňuje prostor pozitivními vibracemi. Na semináři se můžete naučit, jak nástroj používat a poté budete mít možnost si jej i jednorázově zapůjčit domů.

 • Jako bonus si odnesete vlastnoručně vyrobenou koláž, kterou si pak můžete pověsit do svého interiéru.

Tvorba koláže je nádherná arteterapeutická metoda, pomocí které můžeme vizuálně ztvárnit své sny a přání. Na semináři ji budeme tvořit společně, i když každý sám za sebe tak, aby měla co největší účinek na nitro. Zároveň se stane artefaktem, který si odneseme s sebou domů jako talisman, který má sílu ovlivnit náš život správným směrem. Tato koláž vyrobena dle specifických zákonitostí má sílu zhmotnit přání a sny už 21 dní po skončení semináře.

Stručný harmonogram workshopu:

Sobota 10.00 h. – 20.00 h. (s pauzou na oběd a večeři)

 • 10:00 – dopolední blok:

– léčba nástrojem Rotující zvukové vlny, úvod do Feng shui a lekce jógy

 • 13:00 – 14:30 – obědová pauza
 • 14:30 – odpolední blok

– diagnostika obydlí na dálku, individuální konzultace (k tomu je třeba si donést skicu svého domu, bytu, obydlí)
– seznámení se s relaxačními technikami a jejich praktikování
– seznámení se s meditačními technikami a jejich praktikování

 • 17:30 – 18:00:  pauza na lehkou večeři
 • 18:00 – večerní blok: dynamická meditace a závěrečná relaxace

Po 20:00 bude prostor na případné otázky k tématům probíraným během sobotního programu.
V případě zájmu o přespání přímo na místě si prosím doneste karimatku a spacák.

Neděle: 8.00 h. – 13.30 hod.

 • 8:00-9:00 – ranní meditace (dobrovolná)
 • 9:00-10:00 – lekce jógy
 • 10:30 – 12:45 – tvorba koláže (k tomu je třeba si donést fotografii, na které se sami sobě líbíte – vel. A5)
 • 13:00-13:30 – závěrečný rituál

V nedělním programu bude pauza jen na snídani a svačinu. Doporučuji si tedy zajít po semináři na dobré jídlo a až do večera odpočívat, nepracovat ani se nevystavovat náročné fyzické aktivitě. Účinky semináře se mohou začít projevovat hned v dalším týdnu, někteří lidé ale zpracovávají informace a prožitky mnohem déle.

Praktické informace:

Co vzít sebou?

 • fotografii, kde se sami sobě líbíte (na tvorbu koláže),
 • půdorysnou skicu bytu, pokoje, nebo domu, kde bydlíte (na diagnostiku obydlí),
 • pohodlné oblečení,
 • svačinu
 • a pro zájemce o přespání na místě i karimatku a spacák

Na místě bude k dispozici čaj, voda, jógamatky a deky.

Příběh

O lektorce workshopu – Danae Bhagavata

seminarJsem lektorka jógy, interierového designu a Dj – ka. Všechny tyto profese kombinuji dohromady. Na své lekce i semináře pečlivě vybírám hudbu a používám i speciální muzikoterapeutické nástroje.

Hodně času také trávím navrhováním interiérů a věřím, že tím ovlivňuji život uživatelů pozitivním směrem.  Absolvovala jsem kurz Feng shui už při studiu architektury na univerzitě a toto téma mě velmi zajímá dodnes. Na víkendovém semináři mám pak více času studentům předat více znalostí i prožitků ze všech tří témat. Značnou část nauky, kterou předávám jsem se také naučila při mých častých pobytech v jógovém centru v Asii a mám ji vyzkoušenou sama na sobě.

 • Jóga

víkendové semináře umožňují více poznat jednotlivé pozice (ásány) a procítit je hlouběji. Jógové pasáže jsou velice důležité, protože osvěží tělo i mysl, aby byly schopny vstřebávat nově nabyté informace

 • Feng shui

Feng shui je moderní pojetí prastarého tradičního čínského učení Kan Yu. Je to nauka, jak komunikovat  s našim domem, bytem, pokojem a interiérem. Je třeba ho brát jako živou bytost a dát mu to, co potřebuje. Každá změna, kterou v něm vytvoříme se promítne i do našeho života.  Na semináři se naučíme, jak používat tradiční rozložení zón (bagua) v interieru, jež vychází z diagramu, který kdysi dávno čínský císař spatřil na hřbetu želvy vynořivší se z řeky.

 • Hudba

Hudba propojuje vše dohromady. Používám ji jako prostředek k uvolnění se a odpoutání se od vnějšího světa. Může fungovat jako bublina, která nám pomůže se zakoncentrovat do sebe na svoje nitro. Pečlivě vybírám skladby k jógovým sestavám i k relaxacím. Na semináři bude možno zažít i krátkou ochutnávku dynamické meditace, kterou pořádám s kolegyní i jako samostatný program (Meditační Tam Tam).

mysl jako stojata vodni hladina

Proč právě mysl jako stojatá vodní hladina?

Název workshopu Mysl jako stojatá vodní hladina je inspirován citátem japonského buddhistického mnicha Ku – kaie:

Mysl se musí stát klidem, pak zrcadlí materiální svět jak stojatá vodní hladina.

„Tento citát mi připomněl slova českého mystika a fotografa Františka Drtikola. Ten u posezení u kávy kdysi vysvětloval, že není žádný rozdíl mezi Nirvánou (stavem absolutní blaženosti) a Samsárou (zevním světem). Zamíchal šálek kávy a označil hýbající se hladinu jako Samsáru. Když se ustálila, stala se Nirvánou. A tak je to i s principem naší mysli. Neustále těkající myšlenky nám brání vidět pravdu. Proto se na workshopu budeme věnovat technikám, které nám pomůžou ustálit naši mysl jako vodní hladinu.“

– lektorka Danae

Prožikový workshop: Mysl jako stojatá vodní hladina

1950 Kč (místo si rezervujete zaplacením zálohy 500 Kč) KDY? upřesníme

Objednej

FAQ

Danae, proč si se rozhodla zahrnout do workshopu i muzikoterapii?

Muzikoterapeutické nástroje nám pomáhají naladit se na správné vibrace, které nám zprostředkují kontakt s našim Já. U Rotujcích zvukových vln jsou tyto vibrace téměř viditelné. Dokáží pročistit nejen naše fyzické tělo a mysl, ale i náš domov.

Jaké jsou ohlasy na používání nástroje Rotující zvukové vlny?

Má dobrá přítelkyně se díky Rotujícím zvukovým vlnám zbavila migrény. Můj klient si zase tento nástroj zapůjčil k pročištění bytu před nastěhováním, aby ho zbavil předešlých negativních vlivů. Je možno jím zahnat nepříjemné pocity, emoce a myšlenky, nebo si jen tak zahrát pro radost.

Jaké máš zkušenosti s tím, co vyučuješ na workshopu?

Nikdy nezapomenu na období, kdy jsem začala tyto praktiky poprvé používat u sebe doma. Stala jsem se mnohem vnímavější ke všem příležitostem, které mi začaly chodit do života. Věnovala jsem pozornost prostoru, kam jsem chodila pro odpočinek a on mi to začal v dobrém vracet. Proto jsem je začala přenášet i do svých návrhů interiérů, aby moji klienti byli co nejspokojenější.

Prožikový workshop: Mysl jako stojatá vodní hladina

1950 Kč (místo si rezervujete zaplacením zálohy 500 Kč) KDY? upřesníme

Objednej

Objednej

  Recenze