Mária Krejčíková

Mária Krejčíková
(Lektorka meditačních seminářů zaměřených na partnerské vztahy)

  Jsem terapeutka reiki, SRT a věnuji se shiatsu. Jsem lektorka meditačních seminářů zaměřených na partnerské vztahy. Seminář "Přitáhněte si svou spřízněnou duši " pořádám několikrát v roce. Vycházím především z vlastní zkušenosti se změnou mentálního nastavení a vzorců chování.

  Měla jsem dobrou práci, ty správné kamarády, žila jsem ve třech metropolích Evropy. Mělo to ale háček, nebyla jsem šťastná, ani trochu. A tak jsem se vydala na dlouhou cestu zpět do svého srdce. Trvalo to několik let, než jsem se k sobě opravdu prohrabala skrze všechny ty staré rány a pocity oběti a ublížení. A pak to zacvaklo, to, že jediným úkolem, který zde na Zemi opravdu máme je rozkvést a stát se krásnou lidskou bytostí, že jediné na čem opravdu záleží je láska, a vše, co v životě dostanu, si tvořím sama. Až pak se po všech těch malých krůčkách a schůdkách začaly dít velké zázraky.

  Potkala jsem svoji spřízněnou duši a budujeme spolu život, který je nás hoden. Věnujeme se tomu, co nás opravdu baví a naplňuje a snažíme se všem kolem nás ukázat, že opravdové štěstí je o rozhodnutí, ne o osudu či božím plánu. Jak říká moudrý mystik Eduard Tomáš:

  Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa, je v nás.

  Z našeho rozhovoru:

  Marie, vztah je přece o dvou lidech, tak proč by měl člověk začít nejdřív u sebe?

  heart-700141_1920Naše vnitřní naladění je v partnerství mnohem důležitější, než si obvykle myslíme. Když si vážíme sami sebe a přistupujeme k sobě s úctou, bude k nám takhle přistupovat i náš partner. Když se naopak uvnitř pořád shazujeme a nevážíme si sebe sama, přitáhneme si vztah, který nám to bude jen zrcadlit. V našem podvědomí je hodně nepořádku. Pokud netvoříme vztah vědomě, pak bude vycházet z našeho podvědomí a častokrát nabude charakter, který nám nevyhovuje.

  Každý člověk může kolem sebe vytvořit energii lásky – směrující dovnitř, i když je nezadaný.

  V čem spočívá vnitřní práce, které se na semináři věnujete?

  Vnitřní práce spočívá v uvědomování si, že všechny vlastnosti, které jsou součástí naší bytosti, mají svůj význam a jsou naším darem. Mnoho lidí žije v domněnce, že ještě nejsou dost dobří. Myslí si, že se potřebují změnit nebo na sobě ještě zapracovat. Pořád se srovnávají s nějakým ideálem.

  Lidi se častokrát domnívají, že některá jejich vlastnost jim brání potkat svou spřízněnou duši a snaží se ji potlačit. Žádná naše vlastnost není špatná, nepotřebujeme se jí zbavit. To bychom potlačili část svého já. Potřebujeme si jen uvědomit, jak s touto vlastností pracovat a v jakých situacích je na místě ji projevit ve zdravé míře. Na semináři si povídáme, jakými způsoby pracovat na hlubokém přijetí sebe sama. Tenhle proces sebepřijetí se seminářem jen odstartuje. Během dvoudenního semináře navedu své studenty k zvědomování si vnitřního dialogu. Studenti pak dostanou „domácí úkoly“, kterými postupně transformují své vnitřní nastavení.

  Celý rozhovor s Márii si můžete přečíst v sekci ROZHOVORY.

  Přečtěte si taky, jak probíhá seminář "Přitáhněte si svou spřízněnou duši".

  cover do marketuStaří Slované věřili, že láska je kosmická bytost, která zahalí dva lidi do svého pláště. V tomto prostoru se milují, jsou v lásce neboli ‚in love‘. Jenže někdy zapomínáme, že láska je prostorem, o který je třeba neustále pečovat. Jinak se tento prostor bude zmenšovat, až nakonec zanikne. Naší úlohou ve vztahu je vědomě a cíleně budovat prostor lásky, v němž může láska žít a růst.