Dá se naučit, jak si do života přitáhnout svou spřízněnou duši a pak prožívat vysněný vztah?

Publikováno uživatelem

Dle lektorky a terapeutky Marie Krejčíkové to jde. Mluví především z vlastní zkušenosti, protože to první sama dokázala a to druhé pořád prožívá. Své poznatky o fungování lidské psychiky ve vztahové oblasti dnes sdílí s jinými lidmi. Marie sestavila dvoudenní seminář „Přitáhněte si svou spřízněnou duši“ určen pro všechny hledače, kteří již nechtějí nečinně čekat na „prince na bílém koni“ a stěžovat si, proč vždy jen procválá kolem a nikdy se nezastaví. Je určen těm, kteří chtějí začít u sebe. Těm, kteří jsou ochotni nahlédnout dovnitř, uklidit tam a srovnat jisté záležitosti, které dřímou v hloubce. Své klienty Marie nejdříve učí pochopit, že musí začít sami u sebe.

Náhoda nebo synchronicita?

Představte si, že se večer vracíte z tréninku domů a myslíte na hodně sympatického člověka, s kterým jste si před nedávnem vyměnili kontakt přes online seznamku. Stojíte v metru, máte volnou chvíli a v hlavě myšlenku na ni nebo na něho. Takže se rozhodnete potěšit toho sympaťáka nebo sympaťačku nějakou milou SMS. Metro dorazí do nejbližší stanice, a tak jako obvykle nastoupí hromada lidí. Zrovna oproti vám si stoupne někdo, kdo hledí do telefonu. Potkat dnes člověka koukajícího na displej chytrého telefonu není nic neobvyklého. Normálka. Jenže vás zalije zvláštní pocit. Koukáte na ni nebo na něho, pak opět mrknete do telefonu na rozepsanou zprávu… a uvědomíte si, že ten, komu píšete, stojí před vámi. Z těch milionů lidí žijících v Praze si před vás v metru stoupne ten, na koho myslíte a komu posíláte SMS.

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Synchronicita Vesmíru nám někdy umí vyrazit dech. Přesně takhle potkal Vašek – dnes již svou manželku – Marii.

Možná vás teď napadne, že takové „náhody“ se stávají pořád… Marie a Vašek se však shodli na tom, že tohle náhoda nebyla.

Odvaž se nahlédnout do svého nitra

Jak to všechno začalo? Co předcházelo tomuto neuvěřitelnému prvnímu setkání Marie se svou spřízněnou duší?

Vše začalo Mariiným uvědoměním si, že cesta k nalezení vysněného vztahu musí začít putováním do vlastního  nitra. Rozhodla se nejdřív zvědomit si to, co již bylo uloženo kdesi v hloubce jejího nevědomí, a začít to zkoumat. Situace, které se nám v životě dějí, mají svou příčinu, i když ji naše ratio neumí uchopit. Lidská psychika je utvářená jak vědomím, tak nevědomím. A mnohé situace, které se nám jeví jako „náhody“, mají svůj původ právě v těch částech naší psýché, ke kterým nemáme přímý přístup. Mariina vlastní zkušenost se změnou mentálního nastavení a vzorců chování jí umožnila nabýt poznání, které dnes předává dál.

hands-437968_1920

Marie, vztah je přece o dvou lidech, tak proč by měl člověk začít nejdřív u sebe?

Naše vnitřní naladění je v partnerství mnohem důležitější, než si obvykle myslíme. Když si vážíme sami sebe a přistupujeme k sobě s úctou, bude k nám takhle přistupovat i náš partner. Když se naopak uvnitř pořád shazujeme a nevážíme si sebe sama, přitáhneme si vztah, který nám to bude jen zrcadlit. V našem podvědomí je hodně nepořádku. Pokud netvoříme vztah vědomě, pak bude vycházet z našeho podvědomí a častokrát nabude charakter, který nám nevyhovuje.

Každý člověk může kolem sebe vytvořit energii lásky – směrující dovnitř, i když je nezadaný.

V čem spočívá vnitřní práce, které se na semináři věnujete?

Vnitřní práce spočívá v uvědomování si, že všechny vlastnosti, které jsou součástí naší bytosti, mají svůj význam a jsou naším darem. Mnoho lidí žije v domněnce, že ještě nejsou dost dobří. Myslí si, že se potřebují změnit nebo na sobě ještě zapracovat. Pořád se srovnávají s nějakým ideálem.

Lidi se častokrát domnívají, že některá jejich vlastnost jim brání potkat svou spřízněnou duši a snaží se ji potlačit. Žádná naše vlastnost není špatná, nepotřebujeme se jí zbavit. To bychom potlačili část svého já. Potřebujeme si jen uvědomit, jak s touto vlastností pracovat a v jakých situacích je na místě ji projevit ve zdravé míře. Na semináři si povídáme, jakými způsoby pracovat na hlubokém přijetí sebe sama. Tenhle proces sebepřijetí se seminářem jen odstartuje. Během dvoudenního semináře navedu své studenty k zvědomování si vnitřního dialogu. Studenti pak dostanou „domácí úkoly“, kterými postupně transformují své vnitřní nastavení.

Daří se studentům „přepsat“ svůj vnitřní dialog?

Někteří studenti již během semináře odhalí svůj vnitřní blok. Jiní žádný blok nenachází… přesto se však podceňují a nenápadně podkopávají své sebevědomí. Jednoduše si zvykli k sobě takhle přistupovat. A takový zvyk má tuhé kořeny. Zvyk musí změnit každý sám. Pro vybudování si nového, pozitivního návyku je však potřebný čas… Pokud se žena ráno podívá do zrcadla a pokaždé si pomyslí, jak špatně vypadá, pak skutečná změna jejího myšlenkového vzorce jistý čas potrvá. Na semináři se učíme, jak na to.

Myslíš, že každý má jen jednu spřízněnou duši? 

Spřízněná duše není jen jedna. V životě se měníme a vyvíjíme se jako osobnosti. Proto je zcela přirozené, že se mění i lidé, s nimiž souzníme. Obvykle si pak po rozchodu namluvíme, že jsme se již jednou ve vztahu popálili, a hluboko ve svém nitru si pěstujeme nedůvěru vůči budoucím partnerům. Následně se mnohem víc řídíme rozumem a podkopáváme svou intuici, která je ve vztahových záležitostech hodně důležitá.

Jak obnovit důvěru ve svou intuici a nechat rozum, ať se „vyřádí“ v jiných záležitostech než těch vztahových?

Je vhodné naučit se upřímně poděkovat svým bývalým partnerům za to, jak se k nám chovali, i když nás to v té době bolelo nebo pořád bolí. Udržovat v sobě zášť či nenávist k předchozím vztahům není tím nejlepším způsobem, jak vkročit do nového začátku s někým jiným. Všichni byli našim průvodcem v jistém období života a posunuli nás tam, kde se nyní nacházíme. Bez zkušeností, kterými jsme prošli, bychom nebyli tím, kým nyní jsme.

romantikuš menší

O tom, jak překonat nedůvěru a otevřít své srdce dokořán

Ve svém nitru máme uloženo množství vzpomínek a zážitků. Některé se mění v křivdy, bloky nebo bolesti. Tyto nevyléčené vnitřní jizvy nám brání otevřít své srdce dokořán a způsobují, že se naše srdce časem uzavírá. I když potkáváme hodně zajímavých lidi, neumíme to zachytit svým srdcem.

Když se potkají dva lidé, přirozeně se chtějí poznat. Různými způsoby se dotýkají svého srdce. Častokrát se jeden z nich dotkne místa, v němž si ten druhý uchovává jistou bolest… Jeho reakce je útočná a toho druhého začne vnímat jako netaktního člověka – člověka, který mu ublížil slovem. Většinou máme tendenci bránit se situacím a lidem, kteří se té bolesti nevědomky dotýkají.

Jenže bolesti, které si nosíme ve svém srdci, nám vlastně brání na cestě k vlastnímu štěstí. Pokud si dokážeme uvědomit, že nás ve skutečnosti nebolí to, co ten druhý člověk řekl, ale to, čím se těmi slovy dotkl, můžeme na sobě začít pracovat. Oprostíme se od obviňování druhých a nahlédneme dovnitř. Dovolíme si nahlédnout až do hloubky starých ran. Právě pomocí toho, že se někdo dotkl naší staré rány, můžeme začít své srdce léčit. Není neobvyklé, že tyto rány jsou spojeny se zážitkem z raného dětství, který si ani nemusíme pamatovat.

Postupně se naše srdce stává celistvým a my se nacházíme v jeho středu. Otevře se tak, že najednou naše srdce nesídlí v těle, ale tělo sídlí v srdci.

A o tom jsou vztahy.  Vzájemně si pomáháme rozvíjet se a otevírat svá srdce. Prohlubujeme svou vnímavost a poznáváme intenzitu svých citů. Nemusíme čekat, až budeme dokonalí, a taky neočekávat tu dokonalost u druhých. Můžeme se rozvíjet ve dvou.

Nejbližší seminář „Přitáhněte si svou spřízněnou duši“ se uskuteční 6. a 7.5. 2017 v Poděbradech.

Na závěr: Láska je prostor, o který musíme pečovat

Staří Slované věřili, že láska je kosmická bytost, která zahalí dva lidi do svého pláště. V tomto prostoru se milují, jsou v lásce neboli ‚in love‘. Jenže někdy zapomínáme, že láska je prostorem, o který je třeba neustále pečovat. Jinak se tento prostor bude zmenšovat, až nakonec zanikne. Naší úlohou ve vztahu je vědomě a cíleně budovat prostor lásky, v němž může láska žít a růst.

/
Přečteno 8 119 x

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *