Strach z opuštění: jak se ve vztazích zbavit strachu z opuštění a žít mnohem šťastněji

Publikováno uživatelem

Strach je emoce, která nám komplikuje všechny roviny života. Strach se někdy promítá do vztahů – partnerských, přátelských, vztahů s rodinou, vlastními dětmi a vztahů pracovních. Všude tam nám strach znemožňuje žít svůj život v harmonii. Jak se vnitřně osvobodit od strachu a žít mnohem svobodněji?

Proč se zbavit strachu z opuštění? Protože si postupně zaděláváte na svou nemoc…

Lidé se strachem se ocitají ve smyčce opakujících se situací a strach jim brání naplnit jejich nejvyšší potenciál a pocítit klid, štěstí a spokojenost tam, kde jsou, s kým jsou a v tom, co dělají. Opakovaně si přitahují do životů stejné typy partnerů, zažívají zklamání, bolest a zavírají svá srdce. Někdy je nemocné i jejich tělo, skrz které se projevuje bolavá duše.

Kniha Strach z opuštění těmto lidem pomáhá změnit nevědomé na uvědomované a vede je krok po kroku k postupné proměně.

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Kniha Strach z opuštění vznikla v reakci na stesky mnoha lidí – mužů i žen různého věku, kteří za mnou přicházeli se svým strachem z toho, že budou opuštěni svými partnery. Sužovala je podezíravost, žárlivost, pochyby. Kontrolovali své partnery a nedokázali vytvářet harmonické vztahy. Někteří se báli také vážné nemoci nebo smrti své nebo svých blízkých. Tak jako jsem je všechny vedla k uzdravení nitra, vedu i své čtenáře krok za krokem k pochopení toho, co se uvnitř nich děje a k hojení ran. Odkud to vše pramení, s čím je to spojeno, proč cítí, co cítí a co mohou udělat pro uzdravení sebe a svých vztahů.

– autorka knihy Strach z opuštění PhDr. Veronika Neumannová

Kniha Strach z opuštění se do hloubky věnuje taky tématu rodičovství a vztahu k vlastním dětem.

O autorce

PhDr. Veronika Neumannová vystudovala jednooborovou magisterskou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde také získala doktorát z klinické psychologie. Dále pokračovala PhD. studiem oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kde vědecky zkoumala propojenost psychologických a imunologických faktorů u lymeské boreliózy a post-boreliového syndromu. V té době působila rovněž jako psycholog péče o onkologicky nemocné a umírající.

V roce 2013 si založila vlastní soukromou psychologickou praxi. V privátní praxi se věnuje nejčastěji terapii partnerských a rodinných vztahů, osobnímu růstu, naplnění nejvyššího potenciálu a profesním výzvám, psychosomatice, ale i otázkám smrti a duchovnímu přesahu.

V roce 2017 vydala knihu Strach z opuštění (Kniha pro všechny, kterým strach ničí život), která je výsledkem její dosavadní praxe. Tato jedinečná kniha poskytuje krok za krokem detailní návod a praktická cvičení, jak strach eliminovat, jak uzdravit staré bolesti, stávající problematické vztahy, vytvořit harmonický partnerský vztah, ale i jak přistupovat k člověku, který strachem trpí.

Co se v knize Strach z opuštění dozvíte?

Kniha Strach z opuštění je rozdělena do třech částí:

  • První část ukazuje vše, co se odehrává uvnitř – pomáhá pochopit svět, který si strach vytvořil a ukazuje v mnoha příbězích, jak se strach projevuje. Může to být idealizování partnera a následné zklamání, testování partnera, kontrolování jeho mobilu, počítače, žárlivost a majetnické tendence, poměřování se s jinými ženami/muži, tlak na svatbu a početí, zvýšená potřeba sexu, vinění sebe za vše či obviňování těch druhých a mnoho dalších projevů. Kniha přibližuje také celou řadu somatických projevů strachu.
  • Druhá část se věnuje cestě ven ze strachu, vede čtenáře k transformaci strachu, pochopení a postupné změně chování. Věnuje se také rodičům člověka se strachem. Pomáhá pochopit, a tím i dává potenciál k možnému uzdravení. Autorka PhDr. Veronika Neumannová se nestaví do role soudce ani obhájce. Předkládá cesty a možnosti, jak zahojit sebe a proměnou prozářit svůj život. Tím, jak se proměňuje člověk se strachem, mění se i jeho okolí a vztahy. Nezřídka pak může člověk i spatřit nové cesty k naplnění svého života a poslání.
  • Třetí část knihy je neméně důležitá, protože promlouvá k lidem, kteří již mají děti. Na příkladě příběhů ukazuje, jak se strach z opuštění projevuje ve vztahu k vlastním dětem a seznamuje rodiče také se spirituálními aspekty rodičovství. Čtenář blíže pochopí význam rodičovství v souvislosti s budoucím postojem dětí ke strachu z opuštění. Rodiče jsou pro své dítě nesmírně důležití a stejně důležité je, aby nepřenášeli svůj strach na děti a nedocházelo tak ke stálému transgeneračnímu přenosu strachu, jako se to v mnoha příbězích odehrává. Uvědomění a nepředávání stejného dál může vést k vytváření lepší budoucnosti bez strachu.

Tato planeta potřebuje zlepšit vztahy mezi lidmi. Situace je leckde vážná, negativních jevů v rodinách je stále mnoho, a pokud můžu přispět k tomu, aby se lidé k sobě chovali s láskou, pak tak činím nesmírně ráda.

– autorka knihy Strach z opuštění PhDr. Veronika Neumannová

/
Přečteno 5 909 x

Ráda čtu, cvičím jógu a poznávám nové myšlenky a ideje. Projekt Spiritual planet je vyjádřením všeho, co mi je blízké a co mě hlouběji zajímá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *