Korková jógamatka? Pro jógovou praxi (skoro) nic víc nepotřebujete!

Publikováno uživatelem

V čem jsou korkové jógamatky jiné a proč byste si ji měli pořídit i vy? Prozradíme vám co je na korkamatkách výjimečného a jak se na nich cvičí.

Cvičíte jógu a chcete si pořídit svou vlastní jógamatku, abyste si mohli užít i svou domácí praxi nebo třeba cvičení v přírodě? Necítíte se dobře, když si v jógovém studiu půjčujete podložku, na které se před vámi potilo několik desítek dalších lidí?

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Pak je řešením vlastní jógamatka, kterou si můžete snadno vzít kamkoliv a rozložit ji kdekoliv zrovna potřebujete.

Pokud si nepotrpíte na divoké vzory a pestré barvy a raději byste si dopřáli kvalitní podložku s přírodním designu, za kterou se nebudete muset stydět, pak doporučujeme korkové jógamatky Aryama. Podložky jsou nejen stylové, ale také ekologické, což se o většině gumových či pěnových podložek, se kterými se můžete setkat v prodejnách sportovních potřeb setkat, říct nedá.

Podložka z korku je ekologická

Korkovou podložku tvoří 2 vrstvy. Spodní, protiskluzová vrstva je z přírodního kaučuku, který je získáván šetrným způsobem ze stromů v udržitelném režimu. Horní vrstva je pak ze stromu korkovníku. Je jemná, velmi tenká a neuvěřitelně pružná a navíc se kvůli jejímu získání nemusejí korkovníky kácet.

Korek se totiž sklízí z horní vrstvy kůry stromu. Každá část kůry je využívána k výrobě, takže nedochází k plýtvání materiálu. Korkovník má tu úžasnou schopnost regenerace, kdy se jeho kůra po čase znova urodí. Proto se korkovníky nekácejí – korkovník se dožívá až 200 let. Navíc korkové duby, které jsou zbavené kůry, absorbují 3x více oxidu uhličitého – tím uvolňují více kyslíku. Odhaduje se, že korkové lesy každoročně zachovávají až 14 milionů tun oxidu uhličitého, což přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů.

Při používání podložky či při rolování se nemusíte bát, že by se korek začal odlupovat nebo lámat. Podložka Aryama má velmi dlouhou životnost a při správné péči vám může sloužit bezchybně po dlouhá léta.

Srdce každého, komu není lhostejné životní prostředí může potěšit i to, že podložka neobsahuje toxické látky a nenajdete v ní PVC (plasty), silikon, lepidla, ani ftaláty.

Srdce každého, komu není lhostejné životní prostředí může potěšit i to, že podložka neobsahuje toxické látky a nenajdete v ní PVC (plasty), silikon, lepidla, ani ftaláty.

Nejlepší parťák pro cvičení jógy

Velkou výhodou korkových jógamatek je, že korkový povrch přirozeně absorbuje nepříjemné pachy a likviduje bakterie. Díky tomu, že se v podložce nedrží vlhkost, nevytvářejí se na jejím povrchu plísně. Zároveň korek pod rukama nepodkluzuje a umožňuje udržet rovnováhu i při náročnějších pozicích. Pokud se tedy při cvičení více potíte, nemusíte se bát, že by vás podložka nepodržela.

V neposlední řadě se korkové jógamatky odlišují i technologií potisku. Motivy nejsou na korkový povrch natištěné klasickou barvou, ale jsou vypálené laserem. Díky tomu jsou i po intenzivním a častém používáním stále ostré, nerozpíjí se, ani nešpiní.

Cvičení jógy na vlastní podložce přináší na jógové lekce zcela nový způsob prožívání uvolnění. Díky tomu, že se při praxi pohybujete po prostoru, který patří jen vám, můžete se více uvolnit a obtížnější ásány vám půjdou mnohem lépe. S přírodní jógamatkou se budete cítit součásti přírody i v jógových studií.

Nevěříte? Pak není nic jednoduššího, než to zkusit na vlastní kůži! Největší výběr korkových jógamatek naleznete na eshopu Aryama.

 

/
Přečteno 148 x

Jsme značka, která vytváří produkty s láskou a s respektem k přírodě, a snažíme se vyvíjet produkty dostupné všem a které ekologicky  nezatěžují životní prostředí. Je pro nás důležité propojení, jak mezi lidmi, tak propojení s přírodou. Těší nás, že produkty od Aryama přináší lidem radost ze cvičení. Chcete se cítit součástí přírody doma i…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *