Minisérie se šamankou Veronikou Semei, část III: Co jsem se naučila ze 160 šamanských ceremonií

Publikováno uživatelem

V poslední části rozhovoru se šamankou Veronikou Semei se zaměříme na praktické tipy pro každého, kdo zvažuje vyzkoušet poprvé šamanskou léčbu, ale také pro ty, kdo už mají své první obřady za sebou a potřebují získat širší náhled na problematiku.

Magické pravidlo „3“

Veronika: „Řeknu vám ještě takové malé léčitelské tajemství :-b Pokud se rozhodnete jít do prvních ceremonií s medicínami, tak projděte nejméně 3 po sobě (nemusí to být každý den po sobě, ovšem třeba v průběhu týdne). Na první se seznamujete s medicínou, představujete se ji a ona vám, a poznáváte se se šamanem. Na druhé už si něco ochytáváte a zjišťujete, co a jak, a už jdete do nějakého léčení. A na třetí už se trochu všichni znáte a můžete se k něčemu již dostat.

Vemte si, co víte o člověku po prvním rande? A pak byste odešli a už jej nikdy neviděli… A po 3 randíčkách už můžete trošku poznat, co to je za člověka. Mluvím o začátcích. 🙂 Pak se samozřejmě buduje úplně jiný vztah s medicínami tím, jak člověk jde do větší hloubky. Jako s partnerem. 🙂 Jen s tím rozdílem, že tohle je budování vztahu s čistým rostlinným vědomím a jedním z nejkrásnějších a nejmoudřejších průvodců na světě.“

FILTRUJ VODU BEZ PLASTŮ

s Binchio aktivním uhlím špičkové kvality, které absorbuje z vody chlór a další nečistoty. Udělej další krůček pro zdravější planetu.

Zjistit více

Baňo de plantas, rostlinná koupel na očištění, léčení a pomoc v procesu šamanského rostlinného dietování.

Průřez liánou a matkou všech rostlin, Ayahuascou, který vždy vytvoří květinu.

Fascinující…? Veru, máš za sebou 160 ceremonií a několik šamanských rostlinných diet. K jakému posunu v jejich prožívání u tebe došlo? Co jsi hledala při své první ceremonii a co hledáš dnes (v duchovní rovině)?

Na první ceremonii jsem hledala lék na atopický ekzém a mentální transformaci. Už jsem byla unavená z toho vnitřního boje sama se sebou, kdy srdce cítí něco, ale hlava jej nutí dělat úplný opak. Chtěla jsem ven z toho začarovaného kruhu života, kdy se mi pořád opakovali události, které mě ničili. Nic mi nedávalo smysl a já hledala smysl života. Ten můj smysl.

A dnes? Našla jsi svůj vlastní smysl bytí?

Dnes necítím, že bych něco hledala. Život mi dává smysl a miluju ho a pomalu přijímám i to, kdo jsem.  Miluju svět vibrací, frekvencí a energií. Dává mi velký smysl.

Jak se ti povedlo dospět k tomuto uvědomění?

Dost jsem s tím bojovala. S procesem přijetí ženy, kterou doopravdy jsem. Pak přišel vstup do mé vlastní síly a pravdy. A to byl velmi krásný proces. Také náročný, ale nádherný. Nyní jsem vděčná za prohloubení moudrosti, otevření srdce, komplexnější pochopení. Hlavně mi začíná dávat tolik věcí smysl, to je taková úleva.

Jak říkají šamani, touhle cestou nekráčíš, abys něco získal, ale aby ses stal lepším člověkem. A takhle to vnímám. Každá šamanská dieta a každé ceremonie, kterými si procházím či provádím, dělám proto, abych se stala zase o něco víc lepším člověkem.

S větším srdcem, větší láskou, větším porozuměním. Miluju objevovat život, sebe, svět, bytosti. Učím se si vše užívat tak jak je. A méně věcí mě z prominutím s*re. Jsem velmi vděčná, že můžu kráčet s takovými průvodci, jakými jsou amazonské medicíny. Mám je hluboko v srdci a vždy když se s nimi mohu setkat, cítím velkou vděčnost a radost, i když vím, že mi beztak zas „dají na zadek“ a připraví pro mě velkou lekci a učení. Už konečně ale dostávám i lekce v lásce, lehkosti a radosti. A za to jsem velmi vděčná.

Jezero Cashibococha v amazonské džungli a příjezd lodí z ceremonie na protějším břehu.

Co radíš, když se tě někdo zeptá, jak se připravit na první ceremonii ayahuasky? Má vůbec smysl se nějak připravit?

Haha krásná otázka. Smysl to určitě má a je to důležité, z pohledu fyzického. Ovšem z pohledu mentálního a spirituálního se připravit moc nedá 😀 Člověk se učí zkušeností. Ovšem jsou techniky, které pomáhají na naší spirituální cestě a cestě těmito energiemi. Vždy přichází to, co má a potřebujeme v dané chvíli pochopit. Jinak co se týče příprav, tak je 5 základních restrikcí před ceremonií. Minimálně 48 předem:

  • Žádný sex.
  • Žádný alkohol.
  • Žádné drogy.
  • Žádné chilli.
  • Žádné vepřové.

Tohle je 5 úplných základů. 

S přípravami mentálními a spirituálními seznamujeme na našich retreatech nebo i v mých připravovaných online programech. Každý šaman používá jiné nástroje na energetickou ochranu a každý dobrý šaman s nimi seznamuje své svěřence, aby se člověk učil pomáhat i sám sobě v průběhu ceremonie. To je velmi důležité – tak se člověk zároveň učí, jak tyto nástroje používat v každodenním životě. A o to tady jde.

Máš zkušenosti i s východními praktikami – Vipassana, aktivní meditace Osha, cesta jógy atd.? Praktikuješ něco z toho?

Ano mám. Moje duchovní cesta začala v Asii. Byla jsem na Vipassaně v Thajsku, mezi mnichy. Bylo to teda náročný, ovšem hodně očistný a průlomový. Jóga je super, meditace jsou super, ovšem nic z toho nepraktikuju. Mě meditace vždycky přisli jako nuda 🙂 Pěkně prosím, je to jen můj pohled. Jsou opravdu velmi léčivé, jen pro moji neposednou povahu mě neuspokojovaly. Stejně jako jóga je boží, ovšem je tolik božích věcí na světě, že jsem si musela určit priority. Pro mě nějvetší meditace je tanec. Miluju tanec celou svou bytostí a moc se těším, až budu moct tančit ještě víc, nejen doma. Tančím tance jako kubánská salsa, brazilský zouk, africká kizomba a ecstatic dance, což je elektronická hudba bez alkoholu a drog, v energeticky bezpečném prostředí. K mé cestě se nyní hodně otevírají šamanské tance. Tanec je pro mě největší meditace. A k tomu kombinace radosti, vášně, energie, elementů, pohybu. Taková osobní ceremonie 🙂 Něco jiného jsou vedené meditace. Ty mám velmi ráda a praktikuji při sebeléčení nebo vědomém programování mysli.

Tanec je pro mě největší meditace. A k tomu kombinace radosti, vášně, energie, elementů, pohybu. Taková osobní ceremonie 🙂

Mají amazonské léčivé rostliny nějaké lokální ekvivalenty (např. rostoucí ve střední Evropě), které využívají zdejší šamani?

Určitě ano.

Šamanská kultura nám tady byla vemi blízká, Slované, Druidové, Kelti znali tajemství rostlin, spiritů, energií a šamanské moudrosti.

Měli jsme tady mocné a moudré léčitelky. Jen byla tato kultura naprosto vyhlazena, čarodějky upáleny, šamanská kultura zavržena. Tato kultura vymřela. Ovšem tyto kořeny v nás zůstaly a my je cítíme, jen nechápeme, co to je a co se to s náma děje, protože to kolem sebe nikde nevidíme a tuto kulturu nenacházíme. Spousta již na návratu této kultury pracuje. Proto si nás jihoamerické medicíny volají hromadně. Skrz ně sem navracíme prastarou kulturu, která tady již dávno byla. Pracovalo se tady hodně s houbami a spousta evropských bylinek jsou těmito ekvivalenty. Jen ještě nejsou úplně objeveny nebo už je někdo zná (a já vím, že někdo určitě už ano) a ráda bych tuto bytůstku potkala.

Zvracedla na tělesnou očistu například, které používáme v Amazonii, tak již tento rok prozkoumávám, které by se dali používat tady v Česku. Jen znáte to, sama musím být ten experiment, haha. Tak to jde pomalu. Ovšem již vím o citronové trávě, česneku a ještě prozkoumávám černý bez jako zvracedlo.

Ráda bych potkala v Evropě či Česku někoho, kdo šamanskou cestou mluví se spirity rostlin, které mohou léčit a provádět. Abych to upřesnila, jsou rostlinky, které léčí a jejich spousta. Ovšem potom jsou master rostliny, které jsou opravdu velcí doktoři. V Amazonii vegetalisté též používají rostlinky na léčení, ale master rostlinky na dietování, kdy je tito spirituální doktoři učí praktikám a technikám a všemu, čemu by se rádi naučili. Jsou master rostlinky, které léčí ale také ti, které vás učí třeba zpívat, malovat, komunikovat. To jsou velcí průvodci a léčitelé, o kterých šamani ví, které master rostlinky to jsou. Ráda bych do Česka přivedla dietování rostlin jako nástroj sebeléčení a seberozvoje.

Skrz jihoamerické medicíny u nás doma navracíme prastarou kulturu, která tady již dávno byla. Pracovalo se tady hodně s houbami a spousta evropských bylinek jsou těmito ekvivalenty. Slované, Druidové, Kelti znali tajemství rostlin, spiritů.

Co děláš doma, když zrovna nejsi mezi lidmi Shipibo nebo šamany? Na jakých projektech aktuálně pracuješ?  

Já jsem se nedávno – po půl roce – vrátila z džungle, ovšem ráda bych byla nyní více v České Republice. Nyní nejvíce pracujeme na provádění dušiček Světelným portálem se šamanskou dietou. Spolupracuji s jednou úžasnou léčitelkou, kdy pomáháme dušičkám na jejich cestě k sobě jak spirituálně, mentálně, tak i fyzicky. Této léčitelce říkám galaktická šamanka, která provádí dušičku z pohledu astrálního a dimenzionálního a já jsem ta zemská šamanka, Pachamama, která pomáha na cestě z pohledu těla, mysli, energií a emocí. Vše se děje online, protože jak říkáme, energetika nezná kilometry:-)

Dělám online konzultace ohledně zvědomování si podvědomých vzorců, čištění a léčení emočních bloků, strachů a traumat a směrování životní cesty k otevření svých darů a svého potenciálu. Dále integrace po určitých medicínách či spirituálních zážitcích do běžného života.

Pořádám retreaty s povolenými amazonskými medicínami a nově chystám retreat s Kakaem, veganským jídlem a Ecstatic dance, což je tanec bez alkoholu a drog v bezpečném prostředí.

Také začínám psát knihu o této šamanské cestě, kterou jsem si prošla a prožila se šamany a léčitely. Už několik let mi přátelé a krásné dušičky říkají, ať napíšu knihu a ještě jsem se k tomu nedostala, tak jsem vděčná, že už se to začíná dít.

No a v neposlední řadě budujeme v Praze komunitu vědomých lidí, léčitelů, průvodců Mezi Námi, kde chystáme spoustu super prováděcích a vědomých akcí, jakmile to jen bude možné. Zde chystám i medicínské a ženské kruhy.

Kde tě čtenáři můžou najít?

Působím na Facebooku, Instagramu, Youtube, Soundcloudu pod jménem Semei Jungle Vero. V procesu přípravy je i webová stránka.

Promluva s papuškem v amazonské džungli na jedné se šamanských diet se stromem Světla Noya Rao.

/
Přečteno 497 x

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *